Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dwa tygodnie po chrzcie Ronaldo wrócił do kościoła, aby się ożenić!

Brazilian-football-legend-Ronaldo-marries-his-model-fiance-Celina-Locks

Celina Locks | Instagram

Cerith Gardiner - 27.09.23

Były gwiazdor piłki nożnej Brazylijczyk Ronaldo Nazário de Lima wziął ślub kościelny zaledwie dwa tygodnie po przyjęciu chrztu.

12 września były piłkarz, dwukrotny mistrz świata, podzielił się z fanami wiadomością o przyjęciu chrztu. Zaledwie dwa tygodnie później ponownie przyszedł do kościoła ubrany na biało, aby zawrzeć sakrament małżeństwa. Wybranką Ronaldo jest 33-letnia modelka Celina Locks.

Nie ma co ukrywać, że legendarny brazylijski napastnik ma barwną przeszłość, jeśli chodzi o związki z kobietami. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem, z odnowioną wiarą, jego małżeństwo zawarte przed Bogiem potrwa, „dopóki śmierć ich nie rozłączy”.

View this post on Instagram

A post shared by C E L i N A (@celinalocks)

Niewielka „uroczystość religijna”

Wiadomością o ślubie para podzieliła się w mediach społecznościowych. Pocieszające jest to, że nowożeńcy chętnie pokazują religijny aspekt tego wydarzenia.

„Dziś gromadzimy nasze rodziny na kameralnej uroczystości religijnej 🤍 i tym samym rozpoczynamy tydzień wielu uroczystości…” – napisali.

(W wielu krajach ślub sakramentalny i państwowy to dwa zupełnie różne wydarzenia, ponieważ z punktu widzenia prawa państwowego księża nie mają prawa do udzielania związku. Pary mogą zdecydować się na małe spotkanie przed urzędnikiem i potem na ślub w kościele).

Ronaldo i Celina pobrali się w małym wiejskim kościele w Es Cubells na hiszpańskiej wyspie Ibiza. Kiedy opuścili świątynię z promiennymi uśmiechami, powitał ich deszcz płatków róż i konfetti.

Ślub na szczycie klifu

Kościół, który stoi na szczycie klifu, powstał w 1864 roku dzięki wysiłkom karmelity, bł. Franciszka Palau. Zakonnik ten wiódł życie kaznodziei, misjonarza i pustelnika. Założył m.in. Szkołę Cnót, która stała się wzorcowa w prowadzeniu katechezy dla dorosłych.

Położenie tej prostej, ale pięknej świątyni, zwróconej ku morzu sprawia, że ​​jest to bardzo malownicze miejsce na zawarcie ślubu. Stąd cieszy się ona dużą popularnością wśród par młodych.

Teraz, gdy Ronaldo i jego nowa żona podzielili się radosną nowiną z milionami obserwujących ich fanów w mediach społecznościowych, być może zainspirują innych do naśladowania ich „kameralnej uroczystości religijnej”, ze szczególnym uwzględnieniem sakramentu małżeństwa.

Tags:
małżeństwoślub
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail