Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy świata został ochrzczony w wieku 46 lat

Ronaldo baptism

ronaldo | Instagram

Cerith Gardiner - 14.09.23

Były piłkarz Ronaldo Nazário de Lima, dwukrotny mistrz świata, podzielił się radosną nowiną – w końcu dołączył do Kościoła katolickiego.

Piłkarze częściej obecni są w prasie ze względu na imponujące umiejętności lub jakiś skandal miłosny. Dlatego wspaniale było zobaczyć w mediach jedną z największych legend piłki nożnej, Ronaldo, który przekazał radosne wieści!

Brazylijczyk udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcia ze swojego chrztu, który odbył się w kościele w São Paulo, gdzie posługuje ks. Fábio de Melo. Dobrze było zobaczyć, że była to skromna uroczystość, której daleko do blichtru towarzyszącego jego niesamowitej karierze piłkarskiej.

Ronaldo napisał:

Dziś jest bardzo wyjątkowy dzień. Zostałem ochrzczony! Wiara chrześcijańska zawsze była podstawową częścią mojego życia, odkąd byłem dzieckiem, chociaż nie byłem jeszcze ochrzczony. Dzięki sakramentowi czuję się naprawdę odrodzony jako dziecko Boże – w nowy, bardziej świadomy i głębszy sposób.

Następnie powiedział:

Ponawiam moje zobowiązanie do podążania drogą dobrej, wolnej i spontanicznej woli, wierząc w miłość Jezusa, w Jego miłosierdzie. Dziękuję bardzo ks. Fabio de Melo z São José, ks. Domowi Oswaldo i drogim rodzicom chrzestnym Amilcarowi i Malu.

View this post on Instagram

A post shared by Ronaldo (@ronaldo)

Szansa na inspirację

Szczególnie znaczące w przypadku chrztu Ronaldo jest to, że jego życie nie zawsze przebiegało gładko, pomimo jego talentów piłkarskich, sponsorów i bogactwa.

Właściciel i prezes hiszpańskiego klubu piłkarskiego Real Valladolid nie tylko miał w przeszłości różne problemy w związkach, ale także musiał zmagać się z niedoczynnością tarczycy, która położyła kres jego karierze piłkarskiej, a także sprawiła, że ludzie drwili z niego z powodu nieuniknionego przyrostu masy ciała.

Jednak numer 9 – taki numer nosił na koszulce –  w ciągu swojej kariery zgromadził miliony fanów i 29,5 miliona obserwujących go na Instagramie zobaczyło wiadomość o jego chrzcie i być może jego wiara zainspiruje równie wiele osób, jak jego słynne umiejętności piłkarskie.

Tags:
chrzestpiłka nożnawiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail