Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Ronaldo – od legendy piłki nożnej do pielgrzyma na Camino de Santiago

RONALDO

@ronaldo | Instagram

Pablo Cesio - 12.07.22

Ronaldo wyruszył na Camino de Santiago na elektrycznym rowerze, by dotrzymać obietnicy, że odbędzie pielgrzymkę, jeśli jego klub Valladolid wejdzie do hiszpańskiej pierwszej ligi.

Ronaldo na Camino

Ronaldo Nazário, którego kibice mogli podziwiać jako piłkarza Realu Madryt, Barcelony i Interu, a także reprezentacji Brazylii, stał się teraz najsłynniejszym pielgrzymem do Santiago de Compostela.

Wyruszył w niedzielę 5 czerwca ze stadionu José Zorrilla, ponieważ obiecał, że jeśli klub Valladolid, którego jest prezesem, wejdzie do hiszpańskiej pierwszej ligi, on sam uda się na Camino.

View this post on Instagram

A post shared by Ronaldo (@ronaldo)

50 km dziennie na elektrycznym rowerze

„Camino będzie wspaniałe, choć fizycznie da mi w kość, ale to będzie niezapomniane przeżycie” – powiedział Ronaldo przed wyruszeniem w trasę.

O przebyciu Camino myślał od dawna – od kiedy grając w koszulce Barcelony strzelił  wspaniałego gola w Composteli. Teraz postanowił przebyć szlak w czterech etapach po 50 km dziennie, by dotrzeć do katedry św. Jakuba.

Byłemu sportowcowi, który, jak przyznaje, w ogóle nie trenował, towarzyszą w drodze jego dziewczyna Celina Locks, przewodnik, fizjoterapeuta i pomocnik.

Co się tyczy samego Camino, Diario Valladolid podaje, że Ronaldo „przejechał już Sahagún i Astorgę, stolicę hrabstwa Maragateria”, a także minął pałac biskupi „zaprojektowany przez genialnego architekta Antonio Gaudiego, inspirowany stylem neogotyckim, wzniesiony na przełomie XIX i XX w.”.

Ronaldo pielgrzymuje szlakiem Camiño de Inverno, które łączy Ponferradę z Santiago de Compostela. Przez ostatnie dwa dni przejechał przez dolinę Sil i Ribeira Sacra. Szlak, który pokonał Ronaldo, jest jednym z najbardziej niezwykłych i najmniej znanych szlaków Camino de Santiago.

Nietypowy influencer

Ronaldo opowiada o swojej przygodzie w mediach społecznościowych. Jego przykład na pewno obudzi zainteresowanie tą najmniej popularną trasą do Santiago.  

W ten sposób legendarny piłkarz znalazł się na długiej liście pielgrzymów, którzy postanowili przeżyć to głębokie doświadczenie wiary.

Tags:
caminopielgrzymkapiłka nożna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail