Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Podczas koncertu na klawiszach zagrał sam proboszcz! Uwielbienie w diecezji radomskiej [zdjęcia]

Festival Body w Szydłowcu

Źródło: Festival Body | Facebook

Katolicka Agencja Informacyjna - 09.06.23

Koncerty uwielbienia odbyły się w kilku parafiach diecezji radomskiej z racji obchodzonej 8 czerwca uroczystości Bożego Ciała. Takie spotkania miały miejsce m.in. w Szydłowcu, Drzewicy i Kozienicach.

Szydłowiec: Festival Body

W Szydłowcu na Rynku Wielkim pod hasłem „Daj szansę!” odbył się po raz siódmy Festival Body. Specjalnym gościem festiwalu był bp Marek Solarczyk, który nawiązał do hasła wydarzenia.

„Kiedy próbujemy się zagłębiać w te słowa, to myślę, że one przede wszystkim prowadzą nas drogą, kiedy człowiek staje wobec drugiego człowieka i kiedy my stajemy wobec Pana Boga i mówimy: Daj szansę, żebym pokazał, że jestem człowiekiem odpowiedzialnym, że można mi zaufać, że to wszystko, co ja poprzez moje życie chcę przeżywać, rzeczywiście będę czynił w sposób wolny i odpowiedzialny oraz że to będzie przynosiło owoce” – mówił bp Solarczyk.

W programie wydarzenia były śpiewy lednickie, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na scenie pojawił się m.in. ks. Rafał Główczyński, znany jako Ksiądz z osiedla.

Festival Body 2023 w Szydłowcu: zobacz zdjęcia!

Drzewica: poznać św. Jana Pawła II

Hasłem koncertu uwielbienia w Drzewicy były słowa Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… Tej ziemi!”. Organizatorem była parafia św. Łukasza Ewangelisty i Regionalne Centrum Kultury.

– Przy tym szumie, który się pojawił z racji na fałszywe oskarżenia odnośnie do św. Jana Pawła II, zauważyliśmy ożywienie związane z jego osobą. Chcieliśmy, żeby on przewodniczył naszemu dzisiejszemu zamyśleniu nad Eucharystią.

Bardzo duże jest jego nauczanie. Chcieliśmy fragmentarycznie, ale bardzo przystępnie je przedstawić przy okazji naszego wspólnego uwielbienia. Robimy to głównie też z myślą o dzieciach, którym nie dane było poznać św. Jana Pawła II, tak jak nam, którzy żyliśmy w jego czasach. Możemy się nazywać pokoleniem Jana Pawła II. Im tę postać trzeba przybliżać właśnie takimi wydarzeniami – wyjaśnił ks. Michał Kopciński, wikariusz parafii w Drzewicy.

Publiczność szczelnie wypełniła salę widowiskową w Regionalnym Centrum Kultury. – To pokazuje, że warto taką inicjatywę kontynuować – powiedział burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Kozienice: koncert muzyki gospel

Natomiast parafia św. Krzyża w Kozienicach w uroczystość Bożego Ciała była gospodarzem energetycznego koncertu muzyki gospel w wykonaniu zespołu uMOCnieni wraz z chórem „Adoramus” z Radomia. Na klawiszach zagrał sam proboszcz kozienickiej parafii ks. Dariusz Sałek.

rm / KAI / ks

Tags:
uwielbienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail