Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

„ChwałaMU!” Wspominamy moc uwielbienia w Łodzi [zdjęcia]

koncert uwielbieniowy ChwałaMU w Łodzi

fot. Mateusz Jaros / mat. org.

Redakcja - 01.09.22

Przez ponad sześć godzin 10 tys. ludzi wielbiło Boga na trybunach Atlas Areny. Spotkanie modlitewne o takim rozmachu to z pewnością wydarzenie nietuzinkowe.

Zaczęło się od YouTube’a. To w tym serwisie Marcin Zieliński wraz z Fundacją Rozpal Wiarę opublikowali ponad 20 godzin nagrań, zapraszając do wspólnej modlitwy uwielbienia. Szybko zyskały one dużą popularność. W projekt zaangażowały się tysiące osób. Jego twórcy doszli w pewnym momencie do wniosku, że pora przenieść się poza przestrzeń wirtualną. Datę spotkania „ChwałaMU!” wyznaczono na koniec wakacji, w niedzielne popołudnie i wieczór (28.08). Na zaproszenie odpowiedziało 10 tys. osób – tyle, ile wynosi pojemność trybun łódzkiej Atlas Areny.

Muzyczną oprawę modlitwy zapewnił szereg znanych artystów, m.in. Adam Sztaba z orkiestrą, Mateusz Ziółko, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Michał i Melania Królowie. Na scenie pojawiły się także zespoły PAW, TGD i Fisheclectic. Marcin Zieliński poprowadził modlitwę o uzdrowienie, zaś słowo do zebranych wygłosił abp Grzegorz Ryś. „Doświadczamy dziś w Kościele trzeciego etapu ewangelizacji, której przewodniczą świeccy, spragnieni żywego Kościoła” – podkreślił metropolita łódzki. Jego archidiecezja sprawowała patronat nad wydarzeniem.

„«ChwałaMU!» osobiście odbieram jako pewnego rodzaju święto, spotkanie ludzi wierzących, którzy chcą uwielbić Boga. Wspólnie, w konkretnym miejscu, w czasie, w szczególny sposób. Nie potrafię myśleć o tym wydarzeniu jak o koncercie” – mówiła Katolickiej Agencji Informacyjnej jeszcze przed wydarzeniem Gabi Gąsior. „Dla mnie to wyjątkowy czas, w którym przez kilka godzin my, ludzie, nie będziemy zajmować się sobą, ale Bogiem. Najbardziej podoba mi się to, że choć przychodzimy z różnych miejsc, to łączy nas wspólny cel, jakim jest uwielbienie” – dzieliła się piosenkarka.

Radosny śpiew i modlitwa uwielbienia trwały przez sześć godzin, do samego wieczora.

Źródło: mat. pras., KAI

Tags:
uwielbienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail