Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Czarno to widzę! O. Jędrzejewski podpowiada, jak nie dać się lękowi i niepewności

Wewnętrzny komentator - seria o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

fot. Dominikanie.pl | YouTube

Redakcja - 15.02.23

W naszym życiu nie brakuje sytuacji, które budzą lęk i niepewność. Głos wewnętrznego czarnowidza może nas sparaliżować i utwierdzić w przekonaniu o czyhającym na nas złym zakończeniu.

W naszym życiu nie brakuje sytuacji, które budzą lęk i niepewność. Głos wewnętrznego czarnowidza może nas sparaliżować i utwierdzić w przekonaniu o czyhającym na nas złym zakończeniu. Nie brakuje przecież zdarzeń i scenariuszy z potencjałem na niepomyślny efekt.

„Czarno to widzę!” Kiedy zdarza ci się słyszeć ten mało konstruktywny komentarz? Co wtedy czujesz? Na jakie strategie obronne padł Twój wybór, a o jakich możesz myśleć w przyszłości? Jakich komentatorów wewnętrznych możesz dopuścić do głosu, aby czarnowidz nie przejął nad Tobą pełnej kontroli?

Sprawdź, co o wewnętrznym czarnowidzu mówi o. Wojciech Jędrzejewski OP:

Tags:
Dominikaniepsychologiarozwójwiara
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail