Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Czujesz zamęt i niepokój? „Tak się zdarza!” O. Jędrzejewski o głosie wewnętrznego filozofa

Wewnętrzny komentator - seria o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP

fot. Dominikanie.pl | YouTube

Redakcja - 11.02.23

Kiedy dwuletniej Zosi spadnie na ziemię jedzenie mówi: „To się zdarza”. Podobnie na potyczki i niepowodzenia reaguje wewnętrzny komentator zwany filozofem.

Masz za sobą trudną sytuację i potrzebujesz ochłonąć? W swojej todze na scenę wchodzi więc wewnętrzny komentator – filozof. Jak brzmi jego komentarz?

„Kiedy dwuletniej Zosi spadnie na ziemię jedzenie mówi: «To się zdarza»”. Podobnie na potyczki i niepowodzenia reaguje filozof. Jego mądrościowe sentencje pomagają ochłonąć.

Zamęt, napięcie i niepokój? Filozof będzie dążył do wniesienia spokoju i opanowania. Jak zwraca się konkretnie do ciebie? Czy potrafisz otworzyć się na jego głos? Posłuchaj, co na ten temat mówi o. Wojciech Jędrzejewski OP:

Tags:
psychologiarozwójwiarazakonnik
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail