Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Smutny finał poszukiwań duchownego. Odnaleziono ciało ks. Jana Toczki z Białegostoku

Zaginiony ksiądz Jan Toczko z Białegostoku nie żyje

Parafii Ducha Świętego w Białymstoku

Redakcja - 09.01.23

O poszukiwaniach 88-letniego kapłana informowaliśmy na początku grudnia...

88-letni ks. Jan Toczko, emerytowany duchowny białostockiej parafii pw. Ducha Świętego, zaginął 5 grudnia ub.r. po wizycie u fryzjera. Kapłan po raz ostatni widziany był w miejscowości Markowszczyzna w gminie Turośń Kościelna. Mieszkał sam.

W momencie zaginięcia ks. Toczko nie miał przy sobie telefonu. Ubrany był w sutannę, długi, czarny, wełniany płaszcz i czarną czapkę z daszkiem. Poruszał się prawdopodobnie czerwonym audi.

Wiadomość o odnalezieniu ciała poszukiwanego duchownegopodała w piątek (6.01) jego parafia, prosząc o modlitwę. Samochód zmarłego kapłana zauważyli tego dnia piloci Straży Granicznej na rozlewisku Narwi w gminie Suraż. Jak informuje lokalna policja, wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci zaginionego.

„W piątek, po godz. 11.00, w powiecie białostockim policjanci odnaleźli samochód, a w nim ciało mężczyzny. W tej chwili prowadzą czynności identyfikacyjne pod nadzorem prokuratury” – przekazała mł. asp. Elżbieta Zaborowska z KWP w Białymstoku portalowi i.pl.

Tags:
ksiądzśmierć
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail