Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 03/10/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Zaginął ksiądz z Białegostoku. Policja i parafia proszą o pomoc

Zaginiony ksiądz Jan Toczko z Białegostoku

Parafii Ducha Świętego w Białymstoku

Redakcja - 07.12.22

Trwają poszukiwania 88-letniego ks. Jana Toczki. Duchowny po raz ostatni widziany był w poniedziałek w Białymstoku. Ma ok. 178 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. Może być ubrany w sutannę, długi, czarny, wełniany płaszcz i czarną czapkę z daszkiem. Może również poruszać się czerwonym audi.

„Wszystkie osoby, które widziały zaginionego lub mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu prosimy o kontakt telefoniczny z dyżurnym Komisariatu Policji IV w Białymstoku pod numerem tel. 47 711-3244 lub z numerem alarmowym 112” – apeluje policja.

la suite aprés cette publicité

Emerytowany duchowny po raz ostatni widziany był w poniedziałek, 5 grudnia, podczas wizyty u fryzjera. Mieszkał sam. W momencie zaginięcia nie miał przy sobie telefonu. O jego zniknięciu poinformowała policję zaniepokojona rodzina.

la suite aprés cette publicité

„Szukamy w naszych systemach samochodu, analizujemy zabezpieczony monitoring. Sprawdzamy każdą informację, która może przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu duchownego” – poinformowała w rozmowie z TVN 24asp. Katarzyna Molska-Zarzecka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

la suite aprés cette publicité
Tags:
ksiądzpolicjapomoc
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail