Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Dzięki 12-latkowi niepełnosprawny pies może biegać. Zobaczcie, co za kreatywność!

suczka Gracie bez przednich łap porusza się na wózku zbudowanym przez 12-latka z klocków Lego

Amazinggracie.ga (@gracie.turley22) | Facebook

Anna Gębalska-Berekets - 23.11.22

Nie brakuje słów podziwu od poruszonych historią internautów, którzy docenili empatię i dobre serce Turley. Główną bohaterką zdjęć jest oczywiście suczka Gracie.

Suczka Gracie urodziła się bez dwóch przednich łapek. Gdy miała zaledwie sześć tygodni, została porzucona przez właścicieli przed kliniką weterynaryjną. Pies był pokryty larwami i nie miał sierści pod oczami. Mimo tych złych doświadczeń Gracie trafiła na ludzi o dobrych sercach, którzy poświęcili jej czas i okazali pomoc, której tak bardzo potrzebowała, aby stanąć na nogi (a w zasadzie na łapy). Po zakończeniu leczenia pies został przewieziony do schroniska Mostly Mutts Animal Rescue.

Ten pies miał być uśpiony

Gracie została adoptowana przez Tammy Turley i jej rodzinę. „Niektórzy mówili: Ojej, jaki piesek! Powinien zostać uśpiony, jakie życie może mieć takie zwierzę? – opowiadała Turley w „The Dodo”. „Ale teraz, gdy ludzie ją widzą, to każdy reaguje słowami w stylu: Boże, ale ona jest szczęśliwa!” – dodała w rozmowie z dziennikarzem.

Suczka poruszała się na tylnych łapach, ale nie było to dla niej wygodne. Jej nowa rodzina martwiła się o zdrowie psa. Brak przednich kończyn powodował nacisk na kręgosłup, co mogło w przyszłości skutkować poważnymi problemami.

Jednak dzięki kreatywności 12-letniego wolontariusza schroniska Mostly Muuts Animal Rescue, pies mógł postawić swoje pierwsze kroki, bawić się z innymi zwierzętami oraz biegać.

Niesamowity wózek z klocków Lego

Dylan Shervin skonstruował z klocków Lego specjalny wózeczek dla niepełnosprawnego psiaka. Ten pomysł okazał się idealnym rozwiązaniem, ponieważ „wózek rósł wraz ze szczeniakiem”.

Pojazd można było dostosować do wielkości Gracie. Kolorowy, w pełni funkcjonalny wózek powstał przy użyciu klocków, pasków, kółek i pianki.                                 

„Początkowo nie wiedziała, co się dzieje, nie rozumiała, jak ma się poruszać. Ale po chwili zaczęła biegać po całym ogrodzie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni Dylanowi, że wpadł na ten pomysł. To pokazuje, że na świecie są niesamowici ludzie. Gracie będzie mogła się dzięki temu poruszać do momentu, gdy dorośnie do normalnego wózeczka” – opowiadała opiekunka psa. 

Dylan stworzył dla suczki łącznie trzy specjalne modele pojazdów. Gracie jest już dorosła, a Tammy zakupiła dla niej profesjonalny wózek dla dorosłych psów.

Kobieta tłumaczy, że nigdy nie zapomni tych kolorowych i jakże wyjątkowych pojazdów, które zbudował dla pupila 12-letni wolontariusz.

Wspaniali ludzie

Po Gracie rodzina Tammy adoptowała jeszcze jednego szczeniaka, o imieniu Mighty Mouse. Pies urodził się ze skoliozą, nie miał czucia w łapach.

Na profilu amazinggracie.ga nie brakuje słów podziwu od poruszonych historią internautów, którzy docenili empatię i dobre serce Turley. Główną bohaterką zdjęć jest oczywiście Gracie.

„Kocham tego wspaniałego psa. Dziękuję za danie jej szansy na wspaniałe życie. Ona na to zasługuje”; „O mój Boże! Ona jest urocza!”, „Jest piękna!”; „Kocham cię, słodka Gracie. Jesteś prawdziwą inspiracją i cieszę się, że masz kochającą rodzinę, z którą możesz żyć. Zasługujesz na to, co najlepsze na świecie!” – komentują użytkownicy mediów społecznościowych.

Korzystałam z: amazinggracie.ga; psy.pl; wprost.pl; 11.alive.com.

Tags:
dobra historiadzieciniepełnosprawność
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail