Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 26/02/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Pablo nagle zniknął, a potem odnalazł się 380 km dalej. Ten pies sam pokonał taki dystans, żeby wrócić do domu

paul-cuoco-GO7QQxIk9NQ-unsplash.jpg

Paul Cuoco | Unsplash | CC0

Redakcja - 30.08.21

Ta historia wydarzyła się naprawdę i mogłaby z sukcesem posłużyć za scenariusz do filmu familijnego o sympatycznym terrierze-uciekinierze.

Francuska para wybrała się na wakacje, na które zabrała również swojego ukochanego psa Pablo. Niestety, piękny, wakacyjny czas zmienił się w wielkie zmartwienie… Pablo nagle przepadł w drodze powrotnej z Włoch, w Alpach Sabaudzkich i wszelki ślad po nim zaginął.

Zrozpaczeni właściciele zaczęli go szukać i na kilka dni pozostali na miejscu licząc, że ich pies w końcu się pojawi. Pablo jednak nie wracał, a oni zaczynali już tracić wszelką nadzieję.

Lecz wtedy nastąpił zwrot akcji. Piesek w końcu się odnalazł, tyle, że… 380 km dalej. Potwierdzeniem tego było zdjęcie od znajomego, który pilnował ich domu w Bezouce. Ten dwuletni terrier sam znalazł drogę i przebiegł z Saint-Martin-de-Belleville do Bezouce! Niebywałe.

Rozpoznałam na zdjęciu Pabla i nie mogłam w to uwierzyć, to była chwila absolutnego szczęścia

– powiedziała stacji radiowej France Bleu jego właścicielka Katarzyna. Pies wyglądał nędznie, ale wrócił do domu żywy.

Po tej szalonej przygodzie Pablo otrzymał od swoich właścicieli prezent, na wypadek kolejnych samotnych podróży: obrożę z wbudowanym chipem GPS.

Źródła: Gość Niedzielny, RMF24.pl

Tags:
wakacje
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail