Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

W tym meczu główną rolę odegrał… różaniec!

PARAGUAY

@goleirojean95

Pablo Cesio - 18.04.22

W czasie paragwajskiej najsłynniejszej imprezy sportowej rozegrał się nietypowy epizod związany z kradzieżą różańca należącego do bramkarza, Jeana Paula Fernandesa. Po kilku godzinach różaniec udało się odzyskać. Padły też przeprosiny.

Na początku kwietnia rozpoczęła się jedna z najstarszych i najsłynniejszych imprez sportowych Ameryki Łacińskiej – Copa Libertadores. 

Skradziony różaniec

W czasie tego turnieju często można zobaczyć sceny wykraczające poza aspekt sportowy, w jakimś sensie ukazujące ducha transcendencji – np. piłkarzy modlących się na boisku, z tatuażami przedstawiającymi Matkę Boską i świętych, wreszcie różnego rodzaju dewocjonalia. 

5 kwietnia w czasie klasycznego pojedynku między dwoma paragwajskimi klubami:  Olimpia i Cerro Porteño, miał miejsce zdecydowanie nietypowy epizod. Nagle, pod koniec meczu, bramkarz Cerro Porteño Jean Paul Fernandes zaczął okazywać zaniepokojenie, ponieważ zauważył, że różaniec, który zawsze ze sobą nosi i w czasie meczów kładzie koło bramki, został mu ukradziony.  

Różaniec – pamiątka od dziadka

Jak donoszą media, m.in. ABC, różaniec ma dla Fernandesa dużą wartość sentymentalną, ponieważ dostał go od dziadka. Nie mogąc go znaleźć, zdenerwował się na chłopca od podawania piłek. 

Kilka godzin później różaniec został odnaleziony. Przy okazji Fernandes zrozumiał też, że młody Gabriel Medina wcale nie był winny kradzieży, a przeciwnie, pomagał w poszukiwaniach zaginionego różańca i dlatego bramkarz publicznie go przeprosił. 

„Jestem tutaj z Bernim, adwokatem z klubu, i z całą pokorą proszę o wybaczenie Gabriela Medinę. I dziękuję za to, że znalazł mój różaniec” – powiedział bramkarz. 

W tym meczu główną rolę grał różaniec

„W czasie meczu ktoś wskazał, że to on jest winny, a ponieważ ten różaniec to dla mnie coś bardzo osobistego, dostałem go od dziadka, podszedłem, żeby go odebrać. On wiedział, kto ma różaniec, wiemy już, co się stało, ale nie będziemy tego teraz ujawniać, ponieważ musimy zebrać dowody. Korzystając z okazji chcę Gabrielowi podziękować i przeprosić go” – dodał. 

To nie pierwszy raz, kiedy Fernandes pokazuje się z różańcem. W mediach społecznościowych można zobaczyć, że często go nosi, a pod zdjęciami umieszcza specjalne przesłania. 

Mecz zakończył się remisem. Teraz kibice czekają na rewanż i pozostałe mecze w grupie. Niemniej wielu z nich zapamięta ten pojedynek jako mecz, w którym główną rolę odegrał różaniec.  

Tags:
piłka nożnaróżaniec
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail