Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 29/09/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Piłkarz z Jezusem na plecach. „Jeśli nie wierzysz w Boga, nie wierzysz w nic”

Pasquale Mazzocchi

pakomazzocchi_seven/Instagram | Ettore Griffoni/Shutterstock

Gelsomino del Guercio - 07.02.22

„Być może ktoś będzie patrzeć na mnie krytycznie z powodu tego tatuażu, ale ja naprawdę jestem wierzący. Wierzę ja, wierzy moja rodzina i wierzy moja żona” – mówi Pasquale Mazzocchi.

Piłkarz z gigantycznym tatuażem przedstawiającym Jezusa to Pasqual Mazzocchi 26-letni neapolitańczyk, który obecnie reprezentuje barwy klubu US Salernitana. To zawodnik o niebywałym talencie, który swój awans do Serie A zawdzięcza ciężkiej pracy, poświęceniu i silnej woli.

la suite aprés cette publicité

Mazzocchi uwielbia tatuaże – są dla niego wyrazem tego, co w życiu najważniejsze. Na swoich plecach nie wytatuował jednak smoka, trupiej czaszki czy chwytliwego motta, ale wspaniały obraz przedstawiający Jezusa w koronie cierniowej. Przypomina mu o cierpieniu, które piłkarz nosi w swoim sercu, a które związane jest z utratą przedwcześnie zmarłego bliskiego przyjaciela z dzieciństwa. W ten sposób chciał zawierzyć je Bożej Opatrzności.

la suite aprés cette publicité

Marzenie, które zrodziło się na przedmieściach Neapolu

Dla Mazzocchiego rodzina jest wszystkim. Szczególnie żona, którą poznał w sąsiedztwie jeszcze jako młody chłopak i z którą od tego momentu się już nie rozstawał. To skromny facet, który pozostał sobą. Za każdym razem, gdy wraca do Barry, jest tym samym chłopakiem, który jako 11-latek opuścił miasto, by podążyć za swoim marzeniem. Marzeniem, które udało mu się spełnić ku ogólnej radości: jego własnej, ale też rodziny, przyjaciół i całej dzielnicy, gdzie dziś postrzegany jest jako wzór do naśladowania.

la suite aprés cette publicité

Wiara w rodzinie

„Wiara jest dla mnie wszystkim” – przyznał w wywiadzie dla magazynu internetowego Fan Page (październik 2021). – „Jeśli nie wierzysz w Boga, nie wierzysz w nic. Być może ktoś będzie patrzeć na mnie krytycznie z powodu tego tatuażu, ale ja naprawdę jestem wierzący. Wierzę ja, wierzy moja rodzina i wierzy moja żona. Szanuję wszystkich, ale od innych oczekuję również tego samego”.

la suite aprés cette publicité

Tatuaż na piersi przy sercu

Piłkarz Salernitany nosi jeszcze inny, bardzo ważny dla siebie tatuaż. Umieszczony na piersi przy sercu obraz przedstawia małego chłopca. „To mój przyjaciel, któremu zadedykowałem gol zdobyty w meczu z Empoli” – wyjaśniał Mazzocchi. „Kumpel z dzielnicy, z którym razem dorastałem. Byliśmy nierozłączni. Niestety, w wieku 9 lat zmarł z powodu zapalenia opon mózgowych i od tamtej pory nie ma dnia, żebym go nie wspominał. Dzisiaj często dzieciaki mówią do siebie per brachu, ale on naprawdę był dla mnie jak brat. Kiedy umarł, razem z nim odeszła też jakaś część mnie. To, co mówię, może wydawać się frazesem, ale zapewniam, że nim nie jest. I jeśli zdecydowałem się na tę ścieżkę kariery, zawdzięczam to również jemu. Bo jestem pewien, że gdzieś tam z góry to on dodał mi odwagi, żeby zostawić wszystko i przeprowadzić się do Benevento” [gdzie rozpoczęła się kariera piłkarska Mazzocchiego – przyp. red.].

Tags:
sportświadectwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail