Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Wzruszony Siergiej dziękuje Polakom. Po wojnie chce każdego… przytulić! [wideo]

Ukrainiec dziękuje Polakom za pomoc

Redakcja - 03.03.22

„Bardzo chcę wam podziękować. Jesteście moimi braćmi na zawsze. Ja nie zapomnę nigdy, jak Polacy pomagają Ukraińcom” – Siergiej, który walczy na wojnie w Ukrainie, nie może powstrzymać łez.

„Mówię po polsku, bo to wideo robię dla Polaków. W tym momencie po prostu dla naszych braci” – zaczyna swoje przesłanie Siergiej Ławruk, który przebywa obecnie w Ukrainie. Jego rodzina – żona, dzieci i mama – jest bezpieczna w Polsce.

Siergiej wiele razy odwiedzał Polskę. Ma tu krewnych, znajomych. „Zawsze wiedziałem, że Polacy są bardzo dobrymi sąsiadami dla nas” – podkreśla.

W wideo, które zamieścił w mediach społecznościowych, chciał od serca podziękować wszystkim Polakom, którzy z takim zapałem niosą pomoc Ukraińcom.

„Bardzo chcę wam podziękować. Jesteście moimi braćmi na zawsze. Ja nie zapomnę nigdy, że Rosja wstąpiła na moją ziemię i zabiła moich ludzi. Nigdy tego nie zapomnę. Tak samo nie zapomnę tego, jak Polacy pomagają Ukraińcom” – Siergiej nie może powstrzymać łez.

I dodaje:

Będę bronił swojego kraju. Jestem spokojny, że moje dzieci, moja rodzina, jest bezpieczna w waszym domu. Niech zawsze w Polsce będzie spokój, jasne niebo i słoneczko. Niech dzieciaki się bawią. Dorośli niech pracują i rozwijają. Tak ma być. Taki ma być świat.

Na końcu Ukrainiec dziękuje polskim posłom, dyplomatom, prezydentowi. A także… każdemu Polakowi.

Jestem gotów po końcu wojny każdego przycisnąć [uścisnąć]. Bardzo dziękuję. To jest od serca. Niech żyje Polska i Ukraina!

Tags:
Ukrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail