Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Ukraina: Rosyjscy żołnierze rozstrzelali kapelana prawosławnego

Rosyjski żołnierz

withGod | Shutterstock

Katolicka Agencja Informacyjna - 28.02.22

Okupanci zabili duchownego przy wyjeździe z wioski. Nie zezwolili na wywiezienie ciała.

Zamordowany kapelan

27 lutego w obwodzie kijowskim okupanci rosyjscy rozstrzelali kapelana Kościoła Prawosławnego Ukrainy Maksyma Kozachyna – podaje agencja RISU za wpisem na Facebooku teologa Andriya Smirnova.

https://www.facebook.com/photo?fbid=5584841841545976&set=a.606124316084445

„Zamordowany kapłan prawosławny Maksym Anatolijowycz Kozachyna urodził się w 1979 r. w Nowomoskiewsku w obwodzie dniepropietrowskim. W 1996 roku ukończył gimnazjum i wstąpił do kijowskiego seminarium duchownego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego – Patriarchatu Kijowskiego, nieuznawanego przez Cerkiew rosyjską, które ukończył w 2000 roku.

Od 2000 r. był proboszczem parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny we wsi Rozważyw w rejonie iwankowskim w obwodzie kijowskim” – czytamy w wiadomości. Kapłana okupanci zabili przy wyjeździe z wioski. Nie zezwolili na wywiezienie ciała.

Tags:
kapelanksiądzPrawosławieUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail