Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 28/05/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

82-letni Ukrainiec oddał oszczędności życia na ratowanie swojego kraju

Starszy mężczyzna oddał na pomoc wszystkie swoje oszczędności

Наталя Цимбалюк | Facebook

Redakcja - 03.03.22

„Jesteś naszym bohaterem, jesteśmy z ciebie dumni” – piszą Ukraińcy na wieść o tym, że 82-letni Szewczuk Mykoła Hryhorowycz oddał na pomoc ukraińskiej armii wszystkie oszczędności swojego życia.

82-latek na pomoc Ukrainie

Ukraina zawsze będzie zwycięzcą, bo tu żyją najlepsi ludzie na świecie!” – napisała w mediach społecznościowych mer miasta Nowodnistrowsk, Natalia Cymbaluk. To ona poinformowała o niezwykłym geście 82-letniego Szewczuka Mykoły Hryhorowycza. Mieszkaniec obwodu czerniowieckiego przekazał oszczędności swojego życia ukraińskiej armii. 100 tys. hrywien i 10 tys. USD, czyli w sumie ok. 13,3 tys. dolarów. W przeliczeniu na złotówki to ponad 57 tys. zł.

„Starsze pokolenie najlepiej wie, czym jest wojna. To już drugi krwawy konflikt w ich życiu…” – napisała Cymbaluk. I dodała, że jest bardzo dumna z postawy tego 82-latka, któremu nigdy nie był obojętny los Ukrainy. „Swoją nieobojętność udowodnił prawdziwym czynem! Wszystko, co zgromadził przez lata życia, przekazał na rzecz naszej armii, byśmy zwyciężyli przeklętego wroga!” – napisała.

Dumni i wzruszeni

Z kolei poruszeni tą informacją internauci proszą pod postem mer Nowodnistrowska o numer konta Szewczuka Mykoły Hryhorowycza! „Z czegoś będzie musiał teraz żyć. Pozwól nam pomóc” – piszą. Inni życzą mu wielu lat życia i wyrażają swój podziw: „Kiedy zwyciężymy, zrekompensujemy mu tę hojność. Pojedziemy do niego wszyscy razem!„; „Jesteś naszym bohaterem, jesteśmy z ciebie dumni” – dodają.

Tags:
Ukrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail