Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Usiądźcie we dwoje, czyli małżeńska randka na III niedzielę adwentu [radość]

RANDKA

fizkes | Shutterstock

Marta Wolska - 11.12.21

Bóg pragnie narodzić się na nowo w naszych domach. Także w naszych małżeństwach. Adwent to idealny moment, aby spróbować zatrzymać się nad relacją i zrobić w niej miejsce dla nowonarodzonego Jezusa. Co powiedzielibyście na cztery adwentowe spotkania w cztery oczy?

Wystarczy odrobina dobrej woli, dwa kubki herbaty i świece. Te adwentowe. Każda z nich ma bowiem szczególne znaczenie. Będzie ono inspiracją do rozmowy. „Nadzieja”, „pokój”, „radość” i „miłość” – to cztery hasła, które zapraszają nas do pogłębienia relacji w kontekście małżeńskiej więzi.

Randka 3. Radość

Nie poddawajcie się przygnębieniu, bo radość w Bogu jest waszą siłą.

Neh 8,10b

Trzecia świeca adwentowa to tak zwana Świeca Radości, też: Świeca Pasterzy. Odnosi się oczywiście do pasterzy niosących radosną nowinę. Trzecia niedziela adwentu to tzw. Gaudete – wzywa do radości z przyjścia na świat Odkupiciela.

Rozważanie

Przenieście się do najradośniejszych chwil waszego małżeństwa. Czy myślicie o podobnych momentach z przeszłości? Czy dzisiaj jesteście w stanie to powtórzyć? Co możecie zrobić, aby wnieść więcej radości w waszą relację? Z czego obecnie czerpiecie radość? Czy szukacie jej u Pana, czy wasze radości mają zupełnie inne źródła?

Zadanie na przyszły tydzień

Gest radości. Uczyńcie coś, czego być może dawno nie robiliście, a co na pewno ucieszy waszą drugą połówkę.

Tags:
adwentmałżeństworadość
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail