Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 15/06/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Usiądźcie we dwoje, czyli małżeńska randka na I niedzielę adwentu [nadzieja]

RANDKA

Syda Productions | Shutterstock

Marta Wolska - 27.11.21

Bóg pragnie narodzić się na nowo w naszych domach. Także w naszych małżeństwach. Adwent to idealny moment, aby spróbować zatrzymać się nad relacją i zrobić w niej miejsce dla nowonarodzonego Jezusa. Co powiedzielibyście na cztery adwentowe spotkania w cztery oczy?

Wystarczy odrobina dobrej woli, dwa kubki herbaty i świece. Te adwentowe. Każda z nich ma bowiem szczególne znaczenie. Będzie ono inspiracją do rozmowy. „Nadzieja”, „pokój”, „radość” i „miłość” – to cztery hasła, które zapraszają nas do pogłębienia relacji w kontekście małżeńskiej więzi.

Randka 1. NADZIEJA

Spocznij jedynie w Bogu, duszo moja,

bo od Niego pochodzi moja nadzieja.

Ps 62,6

Pierwsza świeca w wieńcu adwentowym nazywana jest Świecą Nadziei lub Świecą Proroków. Na pamiątkę tych, którzy obwieszczali przyjście Zbawiciela jeszcze przed Jego narodzeniem.

Rozważanie

Pamiętacie swoje nadzieje i oczekiwania co do małżeństwa z czasów przed ślubem? Sięgnijcie do nich pamięcią i dokonajcie weryfikacji z tymi, które są w was obecnie. Czy dużo jest tych spełnionych, a może na realizację niektórych wciąż czekacie? „Od Niego pochodzi moja nadzieja” – a skąd pochodzą wasze nadzieje i oczekiwania względem siebie? Z czego wynikają? Czy szukacie wspólnie nadziei w Panu?

Zadanie na najbliższy tydzień

Gest nadziei. Spróbujcie spełnić przynajmniej jedno oczekiwanie współmałżonka związane z waszą relacją.

Tags:
adwentmałżeństwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail