Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/04/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

12 miejsc na Litwie pełnych Ducha i historii, które warto odwiedzić [galeria]

POŻAJŚCIE

EAST NEWS

Paweł Gierech - 21.08.21

Dzisiejsze państwo litewskie to tylko część dawnego Wielkiego Księstwa, ale jego tereny mają wiele do zaoferowania i dla pielgrzymów, i dla miłośników historii (w tym historii Polski), i po prostu dla amatorów wypoczynku.

Szukając kierunków wakacyjnych, warto (zwłaszcza w obecnych niespokojnych i charakteryzujących się zmiennymi regulacjami sanitarno-podróżniczymi czasach!) pomyśleć o wyprawie bliżej, bez konieczności podróży samolotem, bez opuszczania strefy Schengen i terenów historycznie związanych z Polską. Takie szanse dają kraje bałtyckie, dawne północne kresy Rzeczypospolitej.

Dziś odwiedzimy Litwę, jeden z najpóźniej ochrzczonych krajów Europy. Schrystianizowana została nie dzięki mieczowi, a małżeństwu św. Jadwigi królowej z księciem litewskim, późniejszym królem Władysławem Jagiełłą. Dzisiejsze państwo litewskie to tylko część dawnego Wielkiego Księstwa, ale jego tereny mają wiele do zaoferowania i dla pielgrzymów, i dla miłośników historii (w tym historii Polski), i po prostu dla amatorów wypoczynku.

Litwa: miejsca, które warto odwiedzić

Tags:
Litwapielgrzymkapodróż
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail