Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 17/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Nie zostali sami… Łódź organizuje akcję szczepionkową dla bezdomnych

SZCZEPIENIE

PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Katolicka Agencja Informacyjna - 10.06.21

W dwie najbliższe niedziele poprzedzające okres wakacyjny, tj. 20 i 27 czerwca, w godz. 10.00–18.00 na placu Katedralnym im. św. Jana Pawła II w Łodzi odbędą się szczepienia przeciw COVID-19 dla osób bezdomnych.

Ks. Andrzej Partyka informuje, jaki będzie przebieg akcji:

Osoby w kryzysie bezdomności zostaną zaszczepione jednodawkową szczepionką i otrzymają od razu zaświadczenie o zaszczepieniu. Za przeprowadzenie szczepień odpowiada Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi – tłumaczy dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Mobilny punkt szczepień ustawiony zostanie na placu przy katedrze św. Stanisława Kostki, obok stanowisk Zupy na Pietrynie oraz Ulicznej Misji Medycznej. Wolontariusze obu projektów już od ponad roku pomagają wielu potrzebującym mieszkańcom Łodzi przygotowując dla nich posiłki, które są rozdawane w każdą niedzielę przy katedrze o godz. 16.00, oraz dbając o ich zdrowie.

Niedzielne akcje szczepień organizują wspólnie przedstawiciele różnych podmiotów działających w Łodzi na rzecz osób w kryzysie bezdomności: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Zupa na Pietrynie, Uliczna Misja Medyczna, Pełnomocnik Wojewody Łódzkiego ds. szczepień, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Rada ds. rozwiązywania problemu bezdomności i Urząd Miasta Łodzi – podkreśla ks. Partyka.

Tags:
Informacje na temat szczepionek przeciwko COVID-19koronawirusŁódź
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail