Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

7 nieoczywistych sposobów na uwielbienie. Znasz je?

web3-woman-man-couple-prayer-hug-pexels-cc0

Pexels | CC0

Mateusz Stolarski - 30.09.18

Uwielbienie to niełatwa sprawa. Wiele się o nim mówi, a trudno w nim trwać. Chcemy wam w tym pomóc. Poznajcie 7 nieoczywistych sposobów na uwielbienie Boga. Uwierzcie – warto!

Polskie kościoły są pełne spotkań uwielbieniowych. Chcemy wam jednak pokazać, jak uwielbiać Boga w innych momentach i miejscach naszego życia. Wychodzimy poza mury kościelnych uwielbień. Bo uwielbienie Boga to nie tylko modlitwa w kościele – to postawa. Jak uczy Psalm 98: Radośnie wykrzykuj na cześć Pana, CAŁA ZIEMIO – Bóg odbiera chwałę na całym świecie. W każdym aspekcie naszego życia.

Po co uwielbiać Boga?

Kościół Katolicki jasno pisze w Katechizmie (KKK 2639) o uwielbieniu:

Uwielbienie zespala inne formy modlitwy i zanosi je do Tego, który jest ich źródłem i celem: „Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy” (1 Kor 8, 6)”.

[Jeśli chcecie wiedzieć więcej o rodzajach modlitwy polecamy nasz poradnik]

Uwielbienie to nie tylko uroczyste hymny i modlitwy. Skoro łączy w sobie wszystkie rodzaje rozmowy z Bogiem, powinno być obecne w każdym momencie życia. „Można modlić się często i gorąco. Nawet na targu czy w czasie samotnej przechadzki, siedząc w swoim sklepiku czy też kupując lub sprzedając, a nawet przy gotowaniu” – wiele wieków temu pisał św. Jan Chryzostom.

Dlaczego uwielbienie jest ważne?

Uwielbiamy Boga, dlatego, że ON JEST i dla Niego samego. To modlitwa relacji i zaufania. Może dlatego jest trudna? I jednocześnie jest tak ważna dla naszego życia. To uwielbienie najbardziej (i najszybciej) otwiera nas na Boga. Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie. Jeśli nadal nie jesteście przekonani, po co to robić, najprościej będzie, jak wypróbujecie któryś ze sposobów z naszej krótkiej listy.

Kliknij w galerię zdjęć, aby zapoznać się z naszymi propozycjami na uwielbienie:


MODLĄCA SIĘ KOBIETA

Czytaj także:
Jak uwielbiać Boga, kiedy wszystko idzie źle, a w głowie mam wyłącznie prośby?
Czytaj także:
Czeskie uwielbienie po polsku. Zjawisko na tyle zjawiskowe, że warte bliższego poznania
Czytaj także:
Czy taniec może być modlitwą?

Tags:
muzykauwielbienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail