Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 22/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Czeskie uwielbienie po polsku. Zjawisko na tyle zjawiskowe, że warte bliższego poznania

Adam Bubik - 19.03.17

Na szczęście, nie tylko ten fakt sprawia, że warto posłuchać Adama! „W zasięgu Twych rąk” to bardzo radosna piosenka uwielbieniowa. Producentem nagrania jest Mirek Stępień (współpracował m.in. z TGD, Mate.O, Budką Suflera), co gwarantuje dobrą jakość. I tak jest!

Klęczę w ramionach twych 
Otulony bielą
Nie liczę grzechów swych
Ty wymazałeś je

„W zasięgu Twych rąk” jest taka… kerygmatyczna. To chyba najlepsze określenie, bo głosi prawdę o tym, że Jezus nas kocha i chce abyśmy przyjęli zbawienie, jeśli tylko odrzucimy grzech. Zresztą, Adam Bubik ewangelizuje nie tylko muzycznie – jest liderem wspólnoty Zacheusz w Jablunkově oraz współpracuje ze Szkołą Nowej Ewangelizacji w Cieszynie.

W miłości swej zawsze wierny
nie wypominasz żadnej z moich win
Wybaczasz mi

Może Wielki Post nie jest typowym czasem na takie dźwięki. Być może nie… nie mogłem jednak się pozbyć wrażenia, że często zapominamy o istocie tego okresu. Bo post nie jest po to, żeby się u-martwiać. Jest po to, aby Jezus mógł nas u-zdrowić. Żebyśmy naprawdę u-cieszyli się Dobrą Nowiną!

Przy sercu twym chce być
Uzdrawiasz mnie
I tak już pozostać w zasięgu twych rąk

Adam doświadczył tego uzdrowienia i mocy Jezusa. Może dlatego nie potrafi o tym mówić inaczej niż tylko z radością? Tej radości Wam i sobie życzę! Także w Wielkim Poście.

Mateusz Stolarski

Tags:
muzykauwielbienie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail