Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 14/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Oto „czym jest Kościół”! Najpiękniejsze zdjęcie z ŚDM w Lizbonie

JMJ fauteuil roulant Lisbonne Handicap

P. Omar Sánchez Portillo

Redakcja - 08.08.23

Ks. Omar Sánchez Portillo, znany ze swojej pracy charytatywnej w Peru, udostępnił na swoich profilach społecznościowych wyjątkową fotografię ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Jego zdaniem „odzwierciedla ona to, czym jest Kościół”.

Peruwiański duchowny towarzyszył w Lizbonie grupie 30 młodych ludzi z diecezji Lurín. Na opublikowanym przez niego zdjęciu widać młodego mężczyznę na wózku inwalidzkim, podnoszonego przez towarzyszące mu osoby w trakcie czuwania na Polu Łaski w sobotni wieczór (5 sierpnia). Spotkanie, któremu przewodniczył papież Franciszek, zgromadziło w tym miejscu 1,5 mln pielgrzymów.

Ks. Portillo podkreślił w swoim wpisie, że Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie to „doświadczenie katolickości (powszechności), radości, nadziei i miłości”. „Dla mnie to zdjęcie odzwierciedla to, czym jest Kościół. Dziękuję Ci Boże za tę możliwość, pomóż mi być świadkiem Twojej miłości i nadziei” – dodał.

Braterska pomoc

Chłopak ze zdjęcia ma na imię Lourenço. W rozmowie z agencją ACI Prensa ks. Portillo ujawnił, że 23-letni Brazylijczyk ma porażenie mózgowe. Członkowie grupy, którzy towarzyszyli mu podczas czuwania, chcieli go podnieść, ponieważ „był koncert, a on kocha muzykę”. Nie byli jednak w stanie tego zrobić sami – udało się to dopiero z pomocą kilku innych osób.

Ta sytuacja przywodzi na myśl podobne zdarzenie w czasie ŚDM w Panamie (2019), kiedy grupa młodych ludzi podniosła Lucasa, 17-letniego chłopca na wózku inwalidzkim, by ten mógł zobaczyć papieża Franciszka na lotnisku w Tocumen.

„Kocham mój Kościół katolicki”

Ks. Omar Sánchez Portillo prowadzi w Peru Stowarzyszenie Błogosławieństw (Asociación de las Bienaventuranzas), które otacza opieką ludzi porzuconych z powodu chorób lub specjalnych potrzeb edukacyjnych. Podsumowując niesamowitą historię z Lizbony, duchowny stwierdził: „Kocham mój Kościół katolicki, kocham Cię Jezu, niech żyje Chrystus Król, niech żyje Niepokalane Serce Maryi”.

Źródło: Facebook, ACI Prensa, asociacionbienaventuranzas.org.pe

Tags:
młodziniepełnosprawnośćpomocŚwiatowe Dni Młodzieży
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail