Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Bocelli rozpoczął bezpłatną serię koncertów w sanktuariach maryjnych. Zaczął w Lourdes

Andrea Bocelli

Jamie McCarthy / GETTY IMAGES via AFP

J-P Mauro - 21.07.23

Bocelli przygotowuje się do objazdu sanktuariów maryjnych na całym świecie z Chórem i Orkiestrą Pau Pays de Béarn pod dyrekcją włoskiego maestro Carlo Berniniego.

Z okazji święta Matki Bożej z Góry Karmel słynny śpiewak Andrea Bocelli dał bezpłatny koncert w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes we Francji. Przed wydarzeniem Bocelli opublikował wideo, w którym opowiedział o swojej pierwszej wizycie w Lourdes jako dziecko, zanim jeszcze pokochał to święte miejsce.

Darmowy koncert upamiętniał ostatnie objawienie Matki Bożej św. Bernadetcie Soubirous, 16 lipca 1858 r. Był to 18. i ostatni raz, kiedy Maryja ukazała się św. Bernadetcie, po czym nigdy więcej nie objawiła się w Lourdes. W tym czasie miejscowi włodarze ogrodzili grotę objawień, ale klęcząc przed płotem nad brzegiem rzeki, Bernadetta została zaszczycona wizją Matki Bożej, którą opisała jako „piękniejszą niż kiedykolwiek”.

Według strony internetowej sanktuarium w Lourdes występ Bocellego był częścią „cyklu występów w sanktuariach maryjnych na całym świecie”. W tej bezpłatnej serii koncertów  Bocelli wystąpi z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Pau Pays de Béarn z miasta Pau (oddalonego o 40 km od Lourdes), pod dyrekcją włoskiego maestro Carlo Berniniego. Razem z Bocellim występują również utalentowani soliści, tacy jak ukraińska skrzypaczka Anastasiya Petryshak i francuska sopranistka Clara Barbier Serrano.

Chociaż profesjonalne nagranie koncertu z 16 lipca nie zostało jeszcze opublikowane, obecni na nim fani już opublikowali kilka świetnych klipów – z których najlepszy został nagrany przez Fly.74, na którym Bocelli śpiewa „Pieta Signore”, utwór z epoki baroku, przypisywany Alessandro Stradelli. Chociaż jakość wideo nie jest świetna, dźwięk jest wyraźny i pozwala docenić wspaniały głos Bocellego:

Przed koncertem Bocelli opublikował wideo, w którym podzielił się osobistą refleksją na temat swojej sympatii do sanktuarium w Lourdes. Ceniony włoski piosenkarz powiedział:

Miałem osiem lat, kiedy pojechałem do Lourdes z mamą i babcią. Miałem wtedy przywilej wykąpać się w wodach Lourdes.

Cieszę się, że po tylu latach wracam do Lourdes, aby dzięki talentowi, który otrzymałem z nieba, podziękować za wszystko, co niezwykłe, co zostało mi dane, i podziękować Dziewicy Maryi, której zawsze byłem niezwykle oddany, i spotkać się ze wszystkimi wierzącymi, którzy zechcieliby być obecni na tym wydarzeniu.

Chcę również podziękować Pedro (prezesowi Dançar Marketing), z którym miałem okazję współpracować przy innych okazjach i który dzieli ze mną wielką i głęboko zakorzenioną wiarę.

Dziękuję i przesyłam pozdrowienia i wirtualne uściski wszystkim, którzy czekają na spotkanie w Lourdes.

Tutaj znajdziesz całe wideo ze świadectwem Andrea Bocellego.

Tags:
lourdesMaryjamuzykasanktuarium
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail