Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Biskup rozwiązał seminarium. Czy to prawda?

seminarzyści

DmyTo | Shutterstock

Katolicka Agencja Informacyjna - Redakcja - 04.05.23

Od kilku dni możemy przeczytać, że biskup rozwiązał seminarium w Łowiczu. Czy to prawda?

Smutne nowiny w Niedzielę Dobrego Pasterza

Bp Andrzej Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej, w liście na Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza, podzielił się smutną informacją. Seminarium w Łowiczu zostanie przeniesione ze stolicy diecezji do Warszawy. Klerycy od najbliższego roku akademickiego będą się uczyć razem z alumnami warszawskimi.

„Z racji na coraz mniejszą liczbę kandydatów do kapłaństwa, po licznych konsultacjach, zdecydowałem, że nasze seminarium zostanie od najbliższego roku akademickiego przeniesione do Warszawy” – tak uzasadnia tę decyzję bp Dziuba.

Seminarium nadal istnieje

Warto podkreślić, że choć łowiccy klerycy będą się odtąd uczyć w Warszawie, nie oznacza to likwidacji seminarium. 

Seminarium nie przestaje istnieć, ale będzie teraz działać na terenie archidiecezji warszawskiej, w większej wspólnocie. Stamtąd nowo wyświęceni księża będą posyłani do parafii naszej diecezji. Także Kościół łowicki jest w drodze i musi zmierzyć się z tym nowym wyzwaniem” – stwierdził hierarcha.

Zachęcił także do wspierania seminarium modlitwą i ofiarami. Budynek, w którym do końca roku akademickiego należy do seminarium w Łowiczu, zostanie wykorzystany na inne potrzeby diecezji.

st (KAI) / Łowicz / dd

Tags:
biskupseminarium
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail