Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Parafia będzie przekazywać 10% z tac na rzecz zranionych w Kościele

Kościelny zbiera pieniądze od wiernych na tacę

Karol Porwich/East News

Redakcja - 22.03.23

„To skierowanie wzroku na tych, którzy są najważniejsi” – piszą pomysłodawcy.

Wierni z położonej w diec. wrocławskiej parafii pw. św. Jadwigi w Krzelkowie zapowiedzieli, iż przez najbliższy rok przekazywać będą 10% z niedzielnych tac na rzecz pomocy osobom skrzywdzonym w Kościele. Decyzję w imieniu wspólnoty przekazał w poście z 18 marca proboszcz parafii, ks. Wojciech Kubisiak.

„(…) po konsultacjach społecznych podjęliśmy decyzję, że 10% z naszych tac niedzielnych będziemy regularnie przeznaczać na WSPARCIE działań pomocowych na rzecz SKRZYWDZONYCH W KOŚCIELE. Na razie inicjatywę tę podejmujemy na rok. Po jego upływie ponownie rozważymy nasze możliwości i ewentualną prolongatę tego postanowienia, a także jego wymiar. Jest to nasz komentarz do aktualnej sytuacji. Skierowanie wzroku i uwagi na tych, którzy są tutaj najważniejsi” – napisał duchowny.

Zebrane w parafii środki wesprą działania inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Inicjatywa ta została uruchomiona w marcu 2019 r. przez świeckich katolików z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. W poczuciu odpowiedzialności za całą wspólnotę wiary tworzą ją świeccy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez ludzi Kościoła. Szczegółowo o aktualnie prowadzonych przez inicjatywę działaniach pomocowych pisaliśmy tutaj.

Tags:
jałmużnakościółmolestowanieparafiapieniądze
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail