Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 18/05/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

„Niech żyją ojcowie!” Plakaty z przepięknym przesłaniem zalały Hiszpanię na uroczystość św. Józefa

Jeden z plakatów na Dzień Ojca, który pojawił się w hiszpańskim metrze w marcu 2022 roku

ACdP | YouTube

Redakcja - 20.03.23

Pomysłodawcy kampanii postanowili przypomnieć mężczyznom o pięknie i wartości ojcostwa...

Założone w Hiszpanii Katolickie Stowarzyszenie Apologetów (dosł. Asociación Católica de Propagandistas, aczkolwiek słowo „propagandysta” ma w jęz. hiszpańskim szersze znaczenie) znane jest w swojej ojczyźnie z akcji społecznych zachęcających miejscowych katolików do szerszego udziału w życiu publicznym. Zajmuje się także propagowaniem nauki społecznej Kościoła katolickiego.

W ostatni Dzień Kobiet stowarzyszenie zorganizowało m.in. akcję plakatową zachęcającą kobiety do zmierzenia się z wyzwaniami, ale i pięknem macierzyństwa. Szczególnym echem odbiła się jednak jego ubiegłoroczna inicjatywa. 19 marca 2022 r., w uroczystość św. Józefa, na ulicach 61 hiszpańskich miast zawisło przeszło ponad 350 plakatów opowiadających o pięknie ojcostwa.

Niech żyją ojcowie!” – głosi ich naczelne hasło. W tym miejscu przypomnieć trzeba, że 19 marca w Hiszpanii tradycyjnie obchodzony jest również Dzień Ojca. Twórcy plakatów zachęcali, by w tym dniu „złożyć życzenia” także naszemu Ojcu Niebieskiemu. Najlepiej słowami modlitwy Ojcze nasz.

„Chcemy uhonorować mężczyzn, którzy – podobnie jak święty Józef – codziennie dokonują rzeczy niemożliwych, aby zatroszczyć się o swoją rodzinę. (…) Prosimy też Pana o wstawiennictwo za tak wieloma mężczyznami, którzy schodzą z drogi służenia swoim rodzinom” – wyjaśniają na stronie organizatorzy. Ich akcja stanowić ma m.in. odpowiedź na nasilający się również w Hiszpanii kryzys ojcostwa.

Zobacz także spot promujący ubiegłoroczną inicjatywę:

Tags:
Hiszpaniaojciecśw. Józef
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail