Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Andrea Bocelli śpiewa z dziećmi. Ich świąteczne piosenki to dobra alternatywa dla popowych kawałków

Andrea Bocelli "The Greatest Gift"

Andrea Bocelli | YouTube

J-P Mauro - 06.12.22

„A Family Christmas” – to tytuł nowego albumu Andrei Bocellego, na którym śpiewa ze swoimi dziećmi, Matteo i Virginią. Ich piosenki mogą być świetnym dodatkiem do świątecznego śpiewnika.

Legendarny tenor operowy Andrea Bocelli wydał nowy album świąteczny. Co ciekawe, każdy utwór wykonuje wraz ze swoim synem Matteo i córką Virginią. Krążek pod tytułem A Family Christmas to propozycja na święta, która przedstawia ulubione utwory rodziny Bocellich. Ale na płycie znalazło się także kilka zupełnie nowych piosenek, jak The Greatest Gift.

Bocelli na święta

Od dawna fani zastanawiali się, czy Matteo Bocelli odziedziczył po ojcu zdolności wokalne. Teraz możemy się przekonać, że tak! Wprawdzie głos 24-letniego Matteo nie jest jeszcze tak wykształcony jak jego ojca, ale na to jest jeszcze czas. Męski głos osiąga szczyty operowej wydajności mniej więcej w okolicach 30. roku życia.

Z kolei Virginia, 10-letnia córka Andrei, wnosi do projektu fantazyjną niewinność. Choć jest jeszcze dzieckiem, wykazuje wielkie zdolności muzyczne. Ojciec może być z niej dumny. W każdej piosence jest na właściwym miejscu. Jej głos świetnie komponuje się z wokalem Matteo i Andrei. Solo można jej posłuchać w utworze Away in the Manger. Wykonanie imponuje, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę młody wiek artystki.

Rodzinne kolędowanie

Rodzina Bocellich podarowała fanom wyjątkowy prezent na Boże Narodzenie. Utwór The Greatest Gift stanowi świetny dodatek do świątecznego śpiewnika. Wykonany po angielsku, jest pełen sentymentu. Pięknie śpiewają w nim Matteo i Virginia, ale najbardziej spektakularnym momentem jest partia Andrei. Całość przykuwa uwagę, aż do porywającego zakończenia.

The Greatest Gift z pewnością spodoba się fanom, ale zdecydowanie najlepszym utworem z albumu jest Il Giorno Più Speciale. Wykonany jest po włosku. Sprawia wrażenie bardziej osobistego niż pozostałe piosenki. Jest tu trochę orkiestrowych aranżacji, ale najważniejsze są fortepianowe partie Andrei oraz śpiew z Matteo i Virginią. Całość przypomina rodzinne śpiewanie w wigilię.

*Andrea, Matteo i Virginia wyruszą w trasę koncertową po USA między 1 a 18 grudnia. Odwiedź oficjalną stronę Bocellego, by dowiedzieć się więcej o jego koncertach. Tu z kolei znajdziesz wszystkie utwory z nowego albumu.

Tags:
Boże Narodzeniemuzykarodzina
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail