Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Mark Wahlberg: Modlitwa najważniejszym punktem każdego mojego dnia!

MARK WAHLBERG

DFree | Shutterstock

Cerith Gardiner - 25.11.22

Mark Wahlberg opowiedział o swoich codziennych zwyczajach. Post, odpowiednia ilość snu, a przede wszystkim modlitwa. „Duchowość stanowi centrum wszystkiego" – przekonywał.

Aktor Mark Wahlberg (ostatnio wystąpił w filmie The Father Stu) opowiedział o swoich codziennych zwyczajach. Także duchowych. Zapytany przez „Wall Street Journal” zapewnił, że nadal w jego harmonogramie modlitwa jest na pierwszym miejscu.

Mark Wahlberg o modlitwie

Aktor, głowa rodziny, ojciec czwórki nastolatków i aktywny przedsiębiorca potrzebuje na co dzień wiele sił i energii do działania. Ale, jak przekonywał w rozmowie „Wall Street Journal”, jego nowy harmonogram daje mu wiele energii.

Na to, jak wygląda codzienne życie, w dużej mierze ma wpływ przerywany post. W ramach tego postu aktor nie je od 12 do 18. Jak twierdzi, to sprawia, że ma więcej energii. By zapewnić sobie dobry początek dnia, Wahlberg zaczyna od modlitwy, już około 3.30 lub 4.00 rano!

Następnie aktor udaje się na trening. Nie je śniadania. Ostatecznie przerywa post w dowolnym momencie, między południem a godz. 18. Na jedzenie nie ma jednak zbyt wiele czasu. Około godz. 19.30 kładzie się do łóżka, ponieważ potrzebuje ośmiu godzin snu.

Wiara na pierwszym miejscu

W wywiadzie Wahlberg zdradza więcej szczegółów na temat codziennego życia. Mówi o suplementach, które przyjmuje i o upodobaniu do espresso. Wyjaśnia, że większość swojej pracy wykonuje, gdy ludzie śpią.

Aktor powiedział także o swoich porażkach biznesowych w programie telewizyjnym:

Większość ludzi szczyci się tym, że są numerem jeden we wszystkich dziedzinach życia. Ale my zamknęliśmy wszystkie nasze restauracje, wszystkie nasze siłownie. Mówiliśmy o tym na bieżąco, a ludzie docenili tę szczerość. Wszystkie te straty i trudne rzeczy, których doświadczyliśmy, uczyniły nas silniejszymi.

Wahlberg pości

Mark Wahlber, zapytany o to, co sprawia, że czuje się najbardziej produktywny, odpowiedział:

Bycie konsekwentnym w mojej codziennej rutynie. Dbanie o odpowiednią ilość odpoczynku pozwala być skupionym. A moja duchowość, wiara musi być w centrum tego wszystkiego.

Poszczenie Wahlberga wynika z jego wielkiego przywiązania do zasad wiary. Podczas okresów pokutnych, takich jak Wielki Post, wierni są wezwani do poszczenia i abstynencji. Być może aktorowi łatwiej było wprowadzić w swojej życie przerywany post dzięki tym wszystkim postnym zwyczajom, które praktykował w przeszłości!

Mark Wahlberg o modlitwie i jej sile

Pod koniec wywiadu dla „WSJ” aktor udzielił kilku rad. Te praktyki motywują go do działania i bez wątpienia dają siłę, by każdego dnia podnosić się z łóżka na dźwięk budzika:

Musisz po prostu iść dalej. Musisz pracować. Nie oczekuj, że ktoś inny wymyśli coś za ciebie. Musisz działać na dłuższą metę.

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail