Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 23/06/2024 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Karolina Bielawska, Miss Świata: „Każdy z nas jest tak samo ważny”

Karolina Bielawska Miss World

Pawel Wodzynski/East News

Anna Gębalska-Berekets - 10.10.22

Karolina Bielawska, tegoroczna Miss World, otwarcie mówi o swojej wierze, wartościach i pomaganiu drugiemu człowiekowi.

Reprezentująca Polskę Karolina Bielawska podczas finału w Puerto Rico zdobyła tytuł Miss Świata 2021. 23-latka pochodzi z Łodzi, jest studentką, pracuje jako modelka.

Najpiękniejsza kobieta na świecie znana jest ze swojej charytatywnej działalności. Łodzianka nie wstydzi się  głośno mówić o Bogu, wierze i wartościach, jakimi kieruje się w swoim życiu.

„Staram się zrobić wszystko, aby pokazać, że korona to nie tylko blichtr, piękne suknie, loki, ale też wartości, dobro, pomaganie. Czasami brzmi to sztampowo, że miss chce zbawić świat, ale to naprawdę tak jest” – powiedziała w wywiadzie dla TVP VOD Miss World.

View this post on Instagram

A post shared by MISS WORLD 2022 (@karolinabielawska)

„Każdy z nas jest tak samo ważny”

Karolina Bielawska została uznana za najpiękniejszą kobietę świata w konkursie Miss World 2021. W Łodzi znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Polka jest twórczynią projektu „Zupa na Pietrynie”, który zajmuje się pomocą osobom w kryzysie bezdomności.

„Nawet na scenie podczas finału Karolina opowiadała o tym, jak ważne jest bycie wolontariuszką i pomaganie innym. Jesteśmy tym bardzo wzruszeni” – napisali członkowie grupy „Zupa na Pietrynie” na Facebooku.

Karolina Bielawska została Miss World
Karolina Bielawska otrzymała tytuł Miss World w marcu 2022 r.

Pietryna to po prostu Piotrkowska, jedna z najbardziej znanych łódzkich ulic. W każdą niedzielę wolontariusze rozdają tam posiłki osobom bezdomnym i potrzebującym. „Zupa na Pietrynie” to również spotkania przy ciepłym posiłku. „Co tydzień dzielimy się z potrzebującymi łodzianami nie tylko pakietami z żywnością, ale też uśmiechem, czasem i dobrym słowem” – tak wolontariusze opisują w mediach społecznościowych zakres swoich działań.

Członkowie grupy, w której działa charytatywnie Karolina Bielawska, są też pomysłodawcami powstania mobilnej łaźni dla osób bezdomnych. Tam każda osoba dotknięta bezdomnością może nieodpłatnie się umyć, a także wyprać swoje ubrania lub też – w razie potrzeby – pozyskać całkowicie nową odzież.           

Nieść pomoc innym

To niejedyna akcja, w którą angażuje się najpiękniejsza kobieta na świecie. Są też inne, jak np. „Korona z głowy”. To projekt zapoczątkowany przez biuro konkursu Miss Polonia, który polega na zaopatrzeniu w żywność i inne produkty osoby potrzebujące z różnych domów pomocy, w tym domów dziecka.

Kolejną akcją jest „Dotykam-wygrywam” – kampania profilaktyczna wykrywania raka piersi, promująca samobadanie piersi. Karolina Bielawska jest jedną z ambasadorek tej inicjatywy.

„Kiedy jestem na scenie, staram się nie zakładać jakieś maski. Kiedy coś nie wyjdzie, to nie wyjdzie. Czasami kiedy popełniamy błędy na scenie, jest to wręcz urocze, bo nikt z nas nie jest perfekcyjny, nawet Miss Świata” – mówi łodzianka. 23-latka przyznaje, że ceni sobie szczerość i uczciwość.

Miss World wspiera także uchodźców. Zaangażowała się w jedną ze zbiórek na rzecz osób uciekających przed wojną.

„By ludzie, których spotykam, czuli się dobrze”

Kobieta podkreśla, że tytuły są dla niej ważne, ale ważniejsza jest pomoc ludziom, spotkania z dziećmi i młodzieżą. Często wspomina, że uroda jest czymś, co może szybko przeminąć, ale dobro i pomoc okazana innym są cenniejsze.

„Przez ten rok najważniejsze jest dla mnie, żeby ludzie, których spotykam, czuli się dobrze” – opowiadała w rozmowie z Michałem Bukowskim i Katarzyną Szlonzak w programie telewizyjnym Studio Raban.

Karolina Bielawska, co możemy zobaczyć w jej wpisach w mediach społecznościowych, odwołuje się także do wiary. „Wierzę, że wszyscy jesteśmy tu umieszczeni w jakimś celu i nigdy nie byłam bardziej podekscytowana spełnieniem mojego (celu – przyp.red.). Dziękuję Ci, Boże, oddaję Ci całą moją chwałę” – zaznaczyła tuż po zdobyciu korony najpiękniejszej kobiety świata.

Wolontariat zmienia życie

23-letnia Polka często zachęca do podejmowania inicjatyw charytatywnych i włączania się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. Zapewnia, że to zmienia życie. „Ci ludzie tam na nas czekają, oni nas rozpoznają, cieszą się, że ktoś pamięta ich imię, że ich odwiedza. Zachęcam wszystkich do wolontariatu, bo choć to brzmi stereotypowo, ale to naprawdę zmienia życie!” – zaznaczyła w rozmowie z prowadzącymi program Studio Raban.

Źródła: misyjne.pl; tvn24.pl; uml.lodz.pl; wpolityce.pl; news.gotujmy.pl; „Zupa na Pietrynie”/Facebook.

Tags:
modawiarawolontariat
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail