Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Odpuść sobie”. Cenna lekcja z singla Małgorzaty Hutek!

Małgorzata Hutek

fot. Kinga Tuźnik / mat. pras.

Redakcja - 22.07.22

Nie musisz nieść wszystkiego na swoich barkach. Rozluźnij dłoń i pozwól pewnym sprawom toczyć się własnym tempem. Nie masz wpływu na wszystko – zdaje się mówić w nowym singlu Małgorzata Hutek.

Fly Fly Fly – taki tytuł nosi najnowszy singiel Małgorzaty Hutek. Jest to, jak zapowiada wokalistka, próba zmierzenia się z tematem nadkontroli, brania na siebie odpowiedzialności za wszystko i wszystkich, trzymania się kurczowo pewnych relacji i sytuacji w naszym życiu, które mogą być dla nas destrukcyjne i krzywdzące. To swojego rodzaju zachęta do tego, żeby odpuścić sobie i światu. Być tu i teraz. 

Małgorzata Hutek: Odpuść sobie!

Artystka zaznacza, że Fly Fly Fly to dla niej bardzo osobisty utwór. Wspomina:

Napisałam go w bardzo trudnym momencie mojego życia, kiedy zmagałam się z poważną chorobą i jedynym rozwiązaniem na wyleczenie było poddanie się i odpuszczenie. To poddanie się dało mi wygraną. Motyl, o którym śpiewam, żeby zacząć latać musi najpierw zostawić swoją poczwarkę. Dopiero wtedy jest piękny i wolny. Razem z Karolem Makowskim napisaliśmy muzykę do tego tekstu.

Zaczynam od początku…

Małgorzata Hutek śpiewa:

Byłam pewna, że nie mogę cię stracić, 
Byłam przekonana, że muszę o nas walczyć 
Pozwolenie ci na odejście byłoby moją przegraną 
Ale bycie z tobą to byłby mój koniec koniec.

Teraz widzę, że bycie wolnym
Oznacza pójście swoją drogą 
Zaczynam od początku, wybudzam się 
Nowe zaczyna się kiedy jestem bezpieczna
.

Sekstet Małgorzaty Hutek współtworzą wspaniali muzycy polskiej sceny jazzowej: pianistka Aga Derlak, puzonista Karol Makowski, gitarzysta Marek Cendrzak, kontrabasista Paweł Wszołek i perkusista Szymon Madej. Animacjami do singla zajęły się Honorata Marciniak, Dorota Zbrzezna oraz Katarzyna Pustoła.

Małgorzata Hutek to wokalistka jazzowa, która w swojej twórczości stara się zwrócić uwagę słuchaczy na ważne tematy, jak m.in. zdrowie psychiczne i wrażliwość na swoje wnętrze.

Tags:
muzykarelacje
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail