Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

70 nowych księży w jeden weekend w jednej archidiecezji! Historyczne święcenia

MEXICO

@SeminarioGuadalajara

Pablo Cesio - 09.06.22

„W ten weekend Pan podarował nam 7 diakonów i 70 kapłanów” – napisał szczęśliwy ordynariusz archidiecezji.

70 nowych księży

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez samą archidiecezję Guadalajary (Meksyk) to wydarzenie określono mianem „historycznych święceń kapłańskich”. Słowa te są jak najbardziej zasłużone, gdyż w czasach, kiedy w Kościele tak dużo słyszymy o kryzysie powołań, absolutnie niezwykły jest fakt, iż w jeden weekend przybywa w archidiecezji 70 nowych księży.

Te niesamowite doniesienia potwierdza obszerna relacja fotograficzna. Archidiecezja Guadalajary podaje również bardziej szczegółowe informacje, z których wynika, iż uroczystości trwały ogółem 3 dni, a oprócz 70 księży wyświęcono także 7 diakonów. W ostatniej grupie święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Guadalajary, kardynała Francisco Roblesa Ortegi, przyjęło 37 neoprezbiterów.

Przewodniczyłem liturgii eucharystycznej w sanktuarium Meksykańskich Męczenników i w ramach posługi biskupiej wyświęciłem nowych prezbiterów poprzez namaszczenie ich dłoni oraz nałożenie rąk na głowę każdego z nich. W ten weekend Pan podarował nam 7 diakonów i 70 kapłanów.

Tymczasem poprzedniego dnia, czyli w sobotę 5 czerwca, święcenia kapłańskie otrzymało 33 neoprezbiterów. Ci nowo wyświęceni prezbiterzy przyłączyli się do około stu koncelebransów niedzielnej Eucharystii.

„W uroczystościach wzięło udział bardzo wielu wiernych, po raz drugi z rzędu wypełniając po brzegi sanktuarium Meksykańskich Męczenników w obecności naszej Matki, Najświętszej Maryi Panny z Zapopan” – informuje archidiecezja Guadalajary.

Zobacz galerię zdjęć z historycznych święceń:

Dobra nowina na Zesłanie Ducha Świętego

Tłem tych historycznych święceń kapłańskich była uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego też w swoich rozważaniach kardynał Robles Ortega przywołał takie znaki jak wiatr i ogień oraz mnogość języków, które wszystkie przekazują tę samą nowinę: „Jesteśmy jedną wspólnotą”.

Pamiętajcie, że wasz charyzmat nie jest ważniejszy, większy czy wyjątkowy. Wasz charyzmat oznacza służbę na rzecz innych charyzmatów, jakie Duch Święty wzbudza w swoim Kościele” – zwrócił się duchowny do nowych kapłanów podczas uroczystości.

„Zostali wybrani przez Boga na służbę, zawsze otwarci i gotowi”. 33 nowych prezbiterów, którzy przyjęli sakrament kapłaństwa.

W tym samym radosnym tonie utrzymana jest wiadomość na portalu społecznościowym diecezjalnego seminarium w Guadalajarze:

Historyczne święcenia kapłańskie! Wczoraj i dzisiaj zostało wyświęconych 70 kapłanów, absolwentów naszego seminarium, na służbę Kościołowi w archidiecezji Guadalajary. Jasno widzimy, że Bóg pozostaje wierny swojej obietnicy. Gratulujemy naszym braciom, którzy odpowiedzieli na Boże wezwanie i polecamy ich w naszych modlitwach. Gratulacje dla braci neoprezbiterów!

Tags:
kapłaństwoksiądzMeksykpowołanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail