Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 29/11/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Odprowadzeni na wieczną wartę. Pogrzeb ukraińskich żołnierzy [GALERIA]

Pogrzeb żołnierzy we Lwowie

YURIY DYACHYSHYN/AFP/East News

Kamil Szumotalski - 10.03.22

Ukraińscy żołnierze Dmytro Kotenko, Vasyl Vyshyvany i Kyrylo Moroz zostali wczoraj odprowadzeni na wieczną wartę we Lwowie.

Media codziennie donoszą nam o sytuacji na froncie. Ukraińcy informują o liczbie zabitych rosyjskich żołnierzy, o cywilach, którzy zginęli w bombardowaniu osiedli, szpitali. Powoli zaczynamy się z tym oswajać, a przecież każda z tych osób to tragedia konkretnej rodziny, społeczności.

Za każdym żołnierzem kryje się jego matka, żona, dzieci. Co jakiś czas widzimy poruszające obrazki rodziców, którzy muszą pożegnać swojego syna zabitego na froncie. Pamiętamy pogrzeb Witalija Skakuna – bohatera, który poświęcił życie wysadzając most.

Pogrzeby to przejmujący i smutny element okropnej, wojennej rzeczywistości. Ukraińscy żołnierze Dmytro Kotenko, Vasyl Vyshyvany i Kyrylo Moroz zostali wczoraj odprowadzeni na wieczną wartę we Lwowie. Zobaczcie przejmujące zdjęcia z tej uroczystości.

Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail