Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/04/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Jednodniowe bliźnięta straciły rodziców. Bilans cywilnych ofiar rosyjskich ataków nieubłaganie rośnie

Dzieci w schronach na Ukrainie

AA/ABACA/Abaca/East News

Karol Wojteczek - 03.03.22

Tragiczną informację przekazał w swoich mediach społecznościowych ukraiński poseł Ołeksij Honczarenko. Rodzice dwójki urodzonych 1 marca w Charkowie bliźniąt dzień później zginęli w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta.

„Wczoraj w Charkowie urodziły się bliźnięta – chłopiec i dziewczynka. Dzisiaj te dzieci stały się sierotami, ich rodzice zginęli w wyniku ostrzału. 2022 rok, Europa. To dzieje się na oczach świata” – napisał Honczarenko. Deputowany dodał, że dla osieroconych bliźniąt już znalazła się rodzina zastępcza. „Nie zostawiamy swoich” – podkreślił.

W ciągu ostatniej doby Rosjanie wielokrotnie ostrzeliwali Charków. Ich pociski trafiły m.in. w budynki mieszkalne i miejscowy szpital. Według informacji podanych przez stronę ukraińską, wskutek działań zbrojnych w mieście zginęło 21 osób, a 112 kolejnych zostało rannych.

Jak wczorajszego (2.03) wieczora poinformowało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR), w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do północy 1 marca śmierć poniosło 227 cywilów, a 525 zostało rannych. 7 i 8 marca przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze odbyć ma się pierwsze wysłuchanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez stronę rosyjską zbrodni wojennych.

EDIT: W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wiadomości, że rodzice dziecka przeżyli ostrzał przysypani pod gruzami. Na razie jednak nie uzyskaliśmy oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Tags:
dzieciRosjaśmierćUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail