Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Jednodniowe bliźnięta straciły rodziców. Bilans cywilnych ofiar rosyjskich ataków nieubłaganie rośnie

Dzieci w schronach na Ukrainie

AA/ABACA/Abaca/East News

Karol Wojteczek - 03.03.22

Tragiczną informację przekazał w swoich mediach społecznościowych ukraiński poseł Ołeksij Honczarenko. Rodzice dwójki urodzonych 1 marca w Charkowie bliźniąt dzień później zginęli w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

„Wczoraj w Charkowie urodziły się bliźnięta – chłopiec i dziewczynka. Dzisiaj te dzieci stały się sierotami, ich rodzice zginęli w wyniku ostrzału. 2022 rok, Europa. To dzieje się na oczach świata” – napisał Honczarenko. Deputowany dodał, że dla osieroconych bliźniąt już znalazła się rodzina zastępcza. „Nie zostawiamy swoich” – podkreślił.

W ciągu ostatniej doby Rosjanie wielokrotnie ostrzeliwali Charków. Ich pociski trafiły m.in. w budynki mieszkalne i miejscowy szpital. Według informacji podanych przez stronę ukraińską, wskutek działań zbrojnych w mieście zginęło 21 osób, a 112 kolejnych zostało rannych.

Jak wczorajszego (2.03) wieczora poinformowało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR), w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę do północy 1 marca śmierć poniosło 227 cywilów, a 525 zostało rannych. 7 i 8 marca przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze odbyć ma się pierwsze wysłuchanie w związku z podejrzeniem popełnienia przez stronę rosyjską zbrodni wojennych.

EDIT: W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wiadomości, że rodzice dziecka przeżyli ostrzał przysypani pod gruzami. Na razie jednak nie uzyskaliśmy oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Tags:
dzieciRosjaśmierćUkrainawojna
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!