Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 16/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Mama Cristiano Ronaldo spotkała się z papieżem Franciszkiem. Przygotowała dla niego pewien podarunek…

MAMA CRISTIANO RONALDO

VINCENZO PINTO/AFP/East News

Karol Wojteczek - 11.02.22

Maria Dolores dos Santos Aveiro, mama jednego z najlepszych piłkarzy świata, obecna była na środowej audiencji generalnej. Na jej zakończenie Ojciec Święty Franciszek podszedł do wiernych, a wówczas kobieta wyjęła przygotowany dla niego podarek...

Papież Franciszek przywitał się z kobietą i zapytał, jak się ma jej syn. Wówczas Dolores wręczyła mu koszulkę Manchesteru United, klubu, w którym aktualnie występuje Cristiano Ronaldo. Następnie Ojciec Święty pobłogosławił mamę słynnego piłkarza.

MAMA CRISTIANO RONALDO

W obecnym sezonie 37-letni napastnik Manchesteru przeżywa największy od 12 lat kryzys strzelecki. Od początku roku nie znalazł jeszcze drogi do bramki przeciwników. Życie jest kolejką górską. Ciężka praca, tempo życia, pilne cele, ambitne oczekiwania… Ale na końcu wszystko sprowadza się do rodziny, miłości, uczciwości, przyjaźni – wartości, które sprawiają, że warto – napisał piłkarz na swoim Twitterze z okazji obchodzonych 5 lutego urodzin. Wczoraj (10.02) ogłoszono zaś, że do drużyny juniorskiej Manchesteru trafi syn napastnika, Cristiano Ronaldo jr.

W 2014 r. mama piłkarza ujawniła w swej książce, że narodziny jej syna były darem od Boga. Kobieta przyznała, że ​​gdy była w ciąży z Cristiano, miała już trójkę dzieci, a jej sytuacja ekonomiczna była bardzo trudna. Rozważała wówczas aborcję. Ostatecznie jednak Dolores zdecydowała się urodzić, zawierzając syna Bogu.

Tags:
audiencjapapież Franciszekpiłka nożnaprezent
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail