Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 16/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Tomaszek w Oknie Życia w Warszawie. To już dziewiętnaste znalezione dziecko

OKNO ŻYCIA

Marek BAZAK/East News

Kamil Szumotalski - Katolicka Agencja Informacyjna - 29.01.22

W sobotę 29 stycznia o godz. 3:25 w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły noworodka.

To już dziewiętnaste dziecko pozostawione w Oknie Życia, przy tym klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie.

Siostry natychmiast – zgodnie z procedurami – wezwały karetkę pogotowia i policję. Dziecko zostało przewiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

s. Anna Uberman

Franciszkanki Rodziny Maryi spontanicznie nadały chłopcu imię wczorajszego patrona – św. Tomasza z Akwinu. Mały Tomaszek to już 19 dziecko pozostawione w “Oknie Życia” na ul. Hożej 53.

W zeszłym roku nie było, ale w 2020 w Oknie Życia pozostawiono dwoje dzieci: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię

s. Anna Uberman

Siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci w Oknie Życia, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

archwwa.pl / Warszawa

Tags:
okno życiapomoc
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail