Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Zima w Ziemi Świętej! [GALERIA]

JEROZOLIMA POD ŚNIEGIEM

AP/Associated Press/East News

Karolina Krawczyk - 28.01.22

Tegoroczne opady śniegu dały się we znaki nie tylko mieszkańcom naszego kraju, ale zawitały także do Ziemi Świętej. Śnieg nie jest częstym „gościem” w tamtych rejonach, dlatego jego pojawienie się wywołało mnóstwo emocji.

Jerozolima w śniegu? Tak, to możliwe! Jak wygląda otulona śnieżną pierzynką złota kopuła meczetu na Wzgórzu Świątynnym, cytadela Dawida, Mur Zachodni czy jedna z najbardziej rozpoznawalnych bram Starego Miasta – Brama Damasceńska?

A jak na te – bądź co bądź – niecodzienne opady zareagowali mieszkańcy miasta? Dzieci, jak to dzieci, poszły lepić bałwanki i rzucać się śnieżkami (choć i niektórych dorosłych można było przyłapać na tej zabawie), a dorośli… Cóż, albo zostali w domach, albo wygrzebali z lamusa dawno nieużywane rękawiczki, szaliki i czapki… 😉

Zobacz, jak wygląda Jerozolima przykryta białą pierzynką!

Tags:
Jerozolimamiejsca święteZiemia Święta
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail