Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Zbawienie przyszło przez krzyż”. Wzruszające wykonanie Kukulskiej – posłuchaj!

NATALIA KUKULSKA

YouTube

Redakcja - 17.09.21

Podczas koncertu „Ten zwycięża, kto miłuje” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej Natalia Kukulska w poruszający sposób wykonała pieśń „Zbawienie przyszło przez krzyż”.

Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Czackiej odbył się koncert „Ten zwycięża, kto miłuje”. Widowisko przybliżyło i przypomniało istotę przesłania, które kierowały do nas te wielkie postaci. Ich działania, słowa, a także sposób życia pozostawiły wiele cennych drogowskazów, które wciąż stają się inspiracją do dobrego życia. 

Koncert z okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Podczas koncertu można było usłyszeć słowa napisane dla i przez kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką oraz utwory w aranżacjach stworzonych specjalnie na okoliczność beatyfikacji.

Wykonywali je m.in. Kasia Moś, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Tomek Szczepanik, Darek Maleo Malejonek, Marcin Sójka oraz dzieci ze Szkoły Muzycznej I st. dla dzieci niewidomych w Laskach. Nie zabrakło także aktorów: Agnieszki Kawiorskej i Andrzeja Młynarczyka.

Orkiestrą Symfoniczną Passionart oraz Chórem Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie dyrygował Janusz Wierzgacz, a koncert prowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

„Zbawienie przyszło przez krzyż”

Wielkie poruszenie słuchaczy wywołał utwór „Zbawienie przyszło przez krzyż” w wykonaniu Natalii Kukulskiej. Poniżej możecie je odsłuchać:

Tags:
kard. Stefan Wyszyńskimuzyka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail