Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 21/06/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

„Zbawienie przyszło przez krzyż”. Wzruszające wykonanie Kukulskiej – posłuchaj!

NATALIA KUKULSKA

YouTube

Redakcja - 17.09.21

Podczas koncertu „Ten zwycięża, kto miłuje” z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej Natalia Kukulska w poruszający sposób wykonała pieśń „Zbawienie przyszło przez krzyż”.

Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Czackiej odbył się koncert „Ten zwycięża, kto miłuje”. Widowisko przybliżyło i przypomniało istotę przesłania, które kierowały do nas te wielkie postaci. Ich działania, słowa, a także sposób życia pozostawiły wiele cennych drogowskazów, które wciąż stają się inspiracją do dobrego życia. 

Koncert z okazji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Podczas koncertu można było usłyszeć słowa napisane dla i przez kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką oraz utwory w aranżacjach stworzonych specjalnie na okoliczność beatyfikacji.

Wykonywali je m.in. Kasia Moś, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Tomek Szczepanik, Darek Maleo Malejonek, Marcin Sójka oraz dzieci ze Szkoły Muzycznej I st. dla dzieci niewidomych w Laskach. Nie zabrakło także aktorów: Agnieszki Kawiorskej i Andrzeja Młynarczyka.

Orkiestrą Symfoniczną Passionart oraz Chórem Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie dyrygował Janusz Wierzgacz, a koncert prowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny.

„Zbawienie przyszło przez krzyż”

Wielkie poruszenie słuchaczy wywołał utwór „Zbawienie przyszło przez krzyż” w wykonaniu Natalii Kukulskiej. Poniżej możecie je odsłuchać:

Tags:
kard. Stefan Wyszyńskimuzyka
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail