Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Niezwykły utwór Gabi Gąsior do słów kard. Wyszyńskiego – „Czas to miłość”. Posłuchaj!

CZAS TO MIŁOŚĆ

YouTube

Redakcja - 13.09.21

– Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki – tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość” – mówi Gabi Gąsior.

W związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Czackiej oraz przy okazji wydarzeń w Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w warszawskim Wilanowie, odbyła się premiera piosenki i teledysku Czas to Miłość, w wykonaniu Gabi Gąsior.

Powstała ona do słów kard. Wyszyńskiego, wybranych specjalnie na tę okazję. Całość projektu ma symbolizować wspólnotowe dążenie różnych ludzi do realizacji przesłania Prymasa Tysiąclecia.

Gabi Gąsior „Czas to miłość”

Piosenka „Czas to miłość” powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem – jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa, a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi.

Tworząc teledysk staraliśmy się ukazać wielopokoleniowość i ludzką różnorodność. Służyło temu zaproszenie tancerzy prezentujących różne style: taniec towarzyski, breakdance i balet współczesny. Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia.

Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki – tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość”. Chciałam także, by za słowem mogło pójść działanie, stąd moje zaangażowanie w akcję „Most do Nieba”, niosącą konkretną finansową pomoc dla pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie, powstałego z  inicjatywy siostry Michaeli Rak w Wilnie – tak o piosence mówi artystka.

Wystawa Niebo otwarte

10 września na placu przed Świątynią Opatrzności Bożej, gdzie mieści się Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, została otwarta wystawa czasowa o prymasie Stefanie Wyszyńskim i matce Elżbiecie Róży CzackiejNiebo otwarte. Wystawę promuje piosenka Gabi Gąsior.

Kiedy w salach, które opowiadają o naszej dramatycznej historii, o czasach wojny i komunizmu, piosenkarka śpiewała o tym, że tylko miłość i pomoc drugiemu człowiekowi jest ważna – to zrozumiałem jak ponadczasowe przesłanie głosił prymas. Ta piosenka ma moc i energię i świetnie ukazuje życie Wyszyńskiego. To nasz bohater, który wygrał, i nie dał się zniszczyć, a na nienawiść odpowiadał miłością – tłumaczy dyrektor Piotr Dmitrowicz.

Tags:
kard. Stefan Wyszyńskimuzykaprymas
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail