Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 20/06/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Ekumenicznym szlakiem. Najciekawsze kościoły różnych wyznań w Polsce [zdjęcia]

BIAŁYSTOK, CERKIEW JAN KABAC

Marek BAZAK/East News

Łukasz Kobeszko - 07.08.21

Cudze chwalicie, swojego (często) nie znacie… Być może ciekawym pomysłem na spędzenie urlopu będzie wycieczka po kraju szlakiem wielowyznaniowym? Wśród świątyń innych Kościołów chrześcijańskich możemy znaleźć prawdziwe perełki!

Polska jest od wieków domem dla różnych tradycji chrześcijańskich. Losy Rzeczpospolitej rozpiętej pomiędzy Wschodem i Zachodem oraz leżącej na przecięciu szlaków komunikacyjnych z wybrzeży Bałtyku ku Adriatykowi i Morzu Czarnemu to równocześnie dzieje współżycia katolików trzech obrządków, prawosławnych, ewangelików i mariawitów. Stosunkowo często zapominamy o naszej wielobarwności religijnej.

By odrobić te zaniedbania, proponujemy wycieczkę po interesujących świątyniach innych wyznań oraz Kościołówsui iuris. Wybór jest subiektywny i nie wyczerpuje bogactwa świątyń innych obrządków, które można znaleźć w Polsce. W ramach trasy proponujemy zarówno przystanki w mniejszych miejscowościach, jak i dużych miastach. Coraz częściej wypady wakacyjne nie ograniczają się do klasycznego wypoczynku nad morzem, w górach lub na Mazurach.

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać nasze propozycje:

Tags:
ciekawe kościołygaleria zdjęćPolska
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail