Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Tam modlili się królowie. Odwiedź te miejsca w wakacje! [galeria]

WZGÓRZE WAWELSKIE

Estea | Shutterstock

Jolanta Tokarczyk - 26.06.21

Kościoły, kaplice i sanktuaria. Mają niezwykłą historię, związaną z osobami polskich władców, królów, prezydentów. Poznajcie miejsca, w których modlili się królowie!

Gdzie modlili się królowie Polski? Dokąd pielgrzymowali przed ważną bitwą, a jakie sanktuaria wznosili jako wota wdzięczności po zwyciężonych walkach?

Kościoły, kaplice i sanktuaria. Mają niezwykłą historię, związaną z osobami polskich władców, królów, prezydentów. Dostępne tylko dla najważniejszych osób w państwie, a czasami przez nich budowane, z myślą o teraźniejszości i przyszłości. Oto miejsca w których modlili się królowie. Może to dobry pomysł na krótki wypad w wakacje?

Kliknij w galerię zdjęć, by poznać te wyjątkowe miejsca!

Tags:
wakacje
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail