Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 21/06/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Największy pomnik Matki Bożej na świecie! W czasie pandemii jest znakiem nadziei

MOTHER OF ALL ASIA

Drone Too Far | YouTube | Fair Use

Reportagem local - 08.05.21

Nowa figura Matki Bożej znajduje się na Filipinach. Pomnik ma prawie 100 metrów wysokości. Jest pamiątką 500-lecia chrześcijaństwa w tym kraju.

W 2021 r. został odsłonięty największy na świecie pomnik Matki Bożej. Stało się to w ramach obchodów 500-lecia chrześcijaństwa na Filipinach. A chociaż nikt nie miał pojęcia o pandemii COVID-19, gdy ruszały prace nad monumentem, to jego ukończenie i odsłonięcie stało się znakiem nadziei w czasie ogólnoświatowego dramatu sanitarnego, jaki od ponad roku przeżywamy.

Największy w świecie pomnik Maryi

Ta monumentalna rzeźba maryjna jest sanktuarium Matki Całej Azji. Ma prawie 100 m. wysokości. Jest również nazywana Wieżą Pokoju. Znajduje się w Mary’s Mount (Góra Maryi), miejscu pielgrzymek w filipińskim mieście Batangas.

Nowa rzeźba Matki Bożej na Filipinach jest poświęcona jedności i pokojowi wszystkich ludów Azji, szczególnie tych na południu kontynentu.

Pomnik jest dziełem filipińskiego rzeźbiarza Eduarda de los Santos Castrillo. Ma 98,15 m wysokości, co obecnie gwarantuje mu tytuł najwyższego na świecie pomnika Matki Bożej.

Matka Całej Azji

Pomnik przewyższa wenezuelski monument Matki Bożej Pokoju, zbudowany w 1983 r. i mający 46,72 m. wysokości. Jest on także wyższy od Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro i Statui Wolności w Nowym Jorku.

W tym pielgrzymkowym miejscu znajduje się też sanktuarium św. Jana Pawła II, dwanaście maryjnych kapliczek usytuowanych na trzecim piętrze, restauracja, sale konferencyjne (z możliwością audiowizualnych prezentacji), sklepy, a na 17. piętrze – platforma obserwacyjna.

Site Monte Maria informuje, że rozpoczęta w 2013 r. konstrukcja została ukończona „na czas”. W 2021 r. na Filipinach świętowane jest 500 lat chrześcijaństwa. Monument jest jednak tymczasowo zamknięty dla publiczności z powodu obecnych restrykcji sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Tags:
Maryjarzeźba
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail