Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Spontaniczny występ w tramwaju dla autystycznego chłopca. Jego reakcja to czysta radość!

MICK MCLOUGHLIN

terencepower_ | TikTok | Fair Use

Cerith Gardiner - 20.03.21

Chociaż nieznajomy śpiewający dziecku może nie być wiadomością z ostatniej chwili, jest to słodka ulga wśród codziennej harówki i raz jeszcze przypomina nam o mocy muzyki, która jednoczy ludzi.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Mick McLoughlin jest dobrze znany na ulicach Dublina ze swoich umiejętności muzycznych. Jednak być może jednym z jego najbardziej poruszających występów była piosenka, którą śpiewał dla małego chłopca w transporcie publicznym.

Śpiewa dla autystycznego chłopca

Pasażerowie na pokładzie Luas (podobnego do tramwaju systemu kursującego w Dublinie) zostali zauroczeni gwiazdorską wersją „You’ve Got A Friend In Me”, oryginalnie autorstwa Randy’ego Newmana. A odpowiedź jednego młodego pasażera na popularną piosenkę z Toy Story była tak urocza, że ​​podbiła serca Irlandczyków.

Moment został nagrany przez Terence’a Powera, starszego brata chłopca, który kilka miesięcy później udostępnił go na TikToku z podpisem: „Uliczny muzyk śpiewający mojemu młodszemu bratu, który ma autyzm, sprawił, że nasze oczy się zaszkliły”.

@terencepower_

Busker singing to my little brother who has autism, would bring a tear to a glass eye❤️😢 #fyp#4upage

♬ original sound – Terence Power

Czysta radość

Wiele osób skomentowało, jak wzruszający był występ McLoughlina, a jeden z fanów podzielił się takimi słowami: „Szczerze mówiąc, najlepszą rzeczą w koncertowaniu jest zrobienie dnia tylko jednej lub dwóm osobom” – donosi Irish Post .

Chociaż nieznajomy śpiewający dziecku może nie być wiadomością z ostatniej chwili, jest to słodka ulga wśród codziennej harówki i raz jeszcze przypomina nam o mocy muzyki, która jednoczy ludzi.
Czytaj także:
Papież do dzieci autystycznych: Jesteście jak kwiaty!


MATKA Z CÓRKĄ

Czytaj także:
Dlaczego „zwykłe” dzieci są na przegranej pozycji?

Tags:
autyzmIrlandiamuzyka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!