Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/05/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

W Wielki Post wybierz się na 40-dniową pielgrzymkę po Ziemi Świętej. Online!

Church of the Holy Sepulchre

Bernhard Richter | Shutterstock

J-P Mauro - 17.02.21

„Pielgrzymka w wierze” to inicjatywa, w ramach której wybierzesz się w fascynującą podróż. 40 miejsc w Ziemi Świętej na 40 dni. Idealna wirtualna pielgrzymka na Wielki Post.

Trzy katolickie grupy zorganizowały 40-dniową wirtualną pielgrzymkę po Ziemi Świętej. To dobra propozycja na Wielki Post. Program „Pielgrzymka w wierze” rozpoczyna się w Środę Popielcową (17 lutego) i zakończy refleksją na temat podróży w Niedzielę Wielkanocną. Udział w pielgrzymce jest bezpłatny, ale wirtualni pielgrzymi powinni zgłosić swój udział w wydarzeniu na stronie internetowej Magdala.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Jak donosi CNA, wirtualna pielgrzymka odbywa się dzięki trzem grupom: Pontifical Notre Dame of Jerusalem Center, Terra Sancta Mexico i Magdala. To już drugi rok, w którym wymienione organizacje wspólnie organizują wirtualną pielgrzymkę. Poprzednia odbyła się w październiku 2020 roku.

„Pielgrzymka w wierze” w 2021 roku łączyła trzy aspekty wiary: Credo, Wielki Post i Ziemię Świętą. W odniesieniu do Credo apostolskiego uczestnicy podejmowali medytację nad tym, co czyni nas katolikami. Na stronie inicjatywy można było przeczytać:

Credo jest tym, kim jestem, moją prawdziwą istotą, ujmuje dynamikę mojego życia, ukochanego przez Boga od stworzenia, aż do śmierci, do życia wiecznego w komunii odkupionej ludzkości, uczestniczącej w wiecznej nieskończonej radości Trójcy; tym jest „Pielgrzymka w wierze”.

Święte miejsca

W okresie Wielkiego Postu wirtualni pielgrzymi otrzymają teksty liturgiczne do medytacji, które pomogą im „zwrócić się z ufnością do Boga”. Jak piszą organizatorzy, to odzwierciedlenie sposobu, w jaki Bóg zwraca się do każdego z nas, z wyciągniętą ręką. „Pielgrzymka w wierze” każdego dnia Wielkiego Postu zaproponuje fragmenty tekstów świętych, by wierni byli zaangażowani przez cały ten okres liturgiczny.

Istotną atrakcją inicjatywy jest wirtualne zwiedzenie Ziemi Świętej. W ramach pielgrzymki uczestnicy zobaczą miejsca związane z „objawieniem, jakiego doświadczył Abraham” podczas jego własnych podróży po Ziemi Obiecanej. Wirtualni pielgrzymi każdego dnia zawędrują do innego, ważnego z narracji biblijnej, miejsca. Wybrano je tak, by sprzyjały medytacji na temat Credo.


POLSKIE AKCENTY W ZIEMI ŚWIĘTEJ

Czytaj także:
Polskie akcenty w Ziemi Świętej [galeria]

Podróż w Wielki Post

Pielgrzymka w wierze” ma być zabawną, ale także edukacyjną i umacniającą w wierze podróżą, która potrwa przez cały Wielki Post. Ci, którzy wezmą udział w wyprawie, usłyszą ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Consecrated Women of Regnum Christi i RC Music Collective. Ponadto wszyscy uczestnicy wezmą udział w loterii, która odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną.

Zanim rozpocznie się wirtualna pielgrzymka (w Środę Popielcową), już od 15 lutego będzie można zobaczyć filmy wprowadzające w inicjatywę. Kliknij tutaj, aby zarejestrować się i dołączyć do „Pielgrzymki w wierze”.
Czytaj także:
Ziemia Święta w cieniu koronawirusa. Rozmowa z kustoszem o. Francesco Pattonem
Czytaj także:
Poznaj 8 najstarszych kościołów świata! [zdjęcia]

Tags:
pielgrzymkaWielki PostZiemia Święta
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail