Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Czego „Mała Syrenka” może nas nauczyć o świętości

Little Mermaid

cfg1978 | Shutterstock

Noah D. Huddleston Noah D. Huddleston - 29.09.23

Związek filmu Disneya z wezwaniem do świętości wydaje się co najwyżej absurdalny. Ale nie całkiem.

Kiedy jechałam w pobliżu San Sebastián de Garabandal w północnej Hiszpanii, znajomy zapytał mnie, jak wyjaśniłabym nastolatkom ideę powszechnego powołania do świętości. Niewiele myśląc wypaliłam: „Porozmawiałabym o «Małej Syrence»”.

Związek filmu Disneya z wezwaniem do świętości wydaje się co najwyżej absurdalny. Jednak łaska, którą otrzymałam na modlitwie nie więcej niż tydzień temu, była wciąż świeża w mojej pamięci.

Mała Syrenka

Podczas modlitwy byłam rozkojarzona. Zaczęłam śpiewać w myślach słowa „Part of Your World”, piosenki przewodniej z „Małej Syrenki”. Kiedy uświadomiłam sobie, że jestem daleko w swoich myślach, w pierwszym odruchu chciałam się skarcić i spróbować ponownie skupić się na Panu. Jednak pod natchnieniem Ducha zignorowałam swój instynkt i zamiast tego zwróciłam większą uwagę na teksty w mojej głowie.

W piosence Ariel, syrena zafascynowana ludzkością, jest dumna ze swojej bogatej kolekcji ludzkich artefaktów, które wpadły do ​​morza. Pomimo gromadzenia materiałów Ariel ubolewa nad tym, że jej majątek nie zaspokaja jej pragnień. Ariel desperacko pragnie wznieść się wyżej. Chce być tam, gdzie są ludzie. W głębi serca wie, że szczęście polega na sięganiu wyżej. 

Sięgać wyżej

Uświadomiwszy to sobie, moje kruche i ludzkie serce odczuło głębokie i stałe zaproszenie od Pana. Przypomniał mi, że podobnie jak Ariel jesteśmy stworzeni do czegoś więcej. W świecie nasyconym bogactwem materialnym mamy wszystko, czego zapragniemy: pieniądze, media społecznościowe, Netflix, YouTube, iPhone’y. Chociaż niektóre z tych rzeczy same w sobie nie są złe, to one nas nie zaspokoją.

Pragnienie spełnienia jest dobre i wszczepia je w nasze serca Bóg. Nasze spełnienie polega na głębokiej i trwałej relacji z Trójcą Świętą. Zaangażowanie w Boskie Życie zapewnia nam trwały pokój i radość.

Wszyscy mamy pragnienia i możemy być pewni, że zostaną one zrealizowane poprzez uczestnictwo w Boskim Życiu, które zostało nam dane przez krzyż i które otrzymaliśmy w pełni na naszym chrzcie. Celem jest Boskie Życie. Boskie Życie jest świętością.

Tags:
bajkadzieciświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail