Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 22/06/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Mistrz Europy w siatkówce nie zatrzymał swojego medalu. Oddał go jako wotum wdzięczności

Łukasz Kaczmarek – mistrz Europy w siatkówce - przekazuje medal ks. Aleksandrowi Genderze

Parafia Św. Jana Chrzciciela W Krotoszynie / Facebook

Redakcja - 21.09.23

Polscy siatkarze po raz drugi zdobyli mistrzostwo Europy pokonując Włochów. Łukasz Kaczmarek nie zatrzymał jednak swojego medalu.

Niezwykłe wotum wdzięczności

Atakujący polskiej reprezentacji oddał swój złoty medal Mistrzostw Europy, jako wotum dla bazyliki św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie. Złoty krążek, wraz z koszulką, siatkarz przekazał na ręce proboszcza ks. Aleksandra Gendery.

Ja wiem, jak bardzo ks. proboszcz się za mnie modli i za naszą reprezentację. Wiem, jakim jest ksiądz cudownym człowiekiem i ile energii wkłada w to wszystko sił i energii. Wiem, ile ksiądz dla nas wszystkich robi. I jako wotum wdzięczności za to, ile modlitwy jest przekazywane […] chciałbym na ręce księdza proboszcza złożyć coś wyjątkowego, czyli ten medal, który zdobyliśmy z chłopakami w Rzymie. On będzie miał od dziś swoje miejsce w bazylice.

Gest siatkarza wywołał gorące brawa i okrzyki radości.

Ks. Aleksander podziękował Łukaszowi Kaczmarkowi za emocje, których dostarczyła wszystkim polska reprezentacja. Powiedział, że medal zawiśnie w gablocie przy ołtarzu Matki Bożej. Kapłan powiedział:

To wotum wdzięczności wobec tych, którzy w tym kościele się – począwszy od twojej babci – regularnie modlą się w twojej intencji. Poprzez twoją mamę, rodzinę, także twoich teściów. Myślę, że to wyraz szacunku wobec wszystkich mieszkańców Krotoszyna.

Tutaj możesz zobaczyć wideo z tego wydarzenia.

Źródło: misyjne.pl, radiopoznan.fm, Facebook

Tags:
bazylikaksiądzmodlitwarodzinasport
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail