Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 14/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Początek roku szkolnego: specjalna prośba zespołu Glorious do młodych

Zespół Glorious

Philippe Lissac | Godong

Anna Ashkova - 14.09.23

6 września 2023 roku poprockowy zespół uwielbieniowy Glorious na swoim Instagramie zwrócił się z prośbą do 12 milionów uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny: zachęcił ich do opieki nad tymi, którzy nie mają przyjaciół albo czują się wykluczeni i nękani.

Według danych francuskiego ministerstwa Edukacji narodowej 12 milionów uczniów rozpoczęło w tym kraju nowy rok szkolny, który dla jednych oznacza radość, a dla innych –cierpienie. Wiedząc, że nie wszyscy uczniowie dobrze się czują w murach szkoły, szczególnie ze względu na molestowanie, którego padają ofiarą, poprockowy zespół uwielbieniowy Glorious opublikował na swoim Instagramie szczególną prośbę do gimnazjalistów i licealistów.

Szczególna prośba do was, młodych, którzy dopiero co zaczęliście nowy rok szkolny:

Jeśli zauważycie kogoś, komu trudno pozyskać przyjaciół, albo kto pada ofiarą molestowania, bo jest samotny, nieśmiały, niezbyt ładny i niemodnie ubrany, PROSIMY, zatroszczcie się o niego, działajcie. Powiedzcie mu „dzień dobry”, albo przynajmniej uśmiechnijcie się do niego, spotykając go na korytarzu. Nie wiadomo, jak wygląda życie tej osoby poza szkołą. Wasza serdeczność może WIELE zmienić w czyimś życiu! Jeśli tylko możecie, dzielcie się waszym bogactwem z innymi.

View this post on Instagram

A post shared by Glorious (@glorious_louange)

To apel wystosowany w następstwie samobójstwa 15-latka w Poissy (Yvelines), od wielu lat ofiary molestowania w szkole. Dramat ten wydarzył się 5 września przypominając młodym o znaczeniu wzajemnej troski o siebie.

Tags:
cierpieniedzieciszkoła
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail