Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dar z Korei dla Ojca Świętego wspomoże Ukrainę

Dar z Korei Południowej zostanie przekazany potrzebującym na Ukrainie

Źródło: Vatican News

Katolicka Agencja Informacyjna - 31.08.23

Koreańska firma przekazała dar dla Ojca Świętego. W jego rozładunku pomagali bezdomni, którzy korzystają z papieskiej noclegowni.

Koreańczycy, bezdomni i papież w jednej linii pomocy Ukrainie

300 tys. dań błyskawicznych przybyło do Watykanu jako dar koreańskiej fabryki dla Ojca Świętego. Zgodnie z decyzją papieża to wszystko wkrótce wyruszy na Ukrainę w specjalnym transporcie, gdzie obok żywności znajdzie się też innego rodzaju pomoc humanitarna. Akcję koordynuje jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

Jak powiedział on Radiu Watykańskiemu przed południem, pomocną rękę w organizacji transportu ofiarowało 30 bezdomnych mieszkających w noclegowni Ojca Świętego. Zaofiarowali się, że wyładują towar. „Oni pracują przy tej akcji, bo chcą, żeby inni będący w większej niż oni potrzebie otrzymali pomoc” – mówił kard. Krajewski.

Pomoc, którą za chwilę przekażemy na Ukrainę, przyszła z Korei, z jednej z największych i najbardziej znanych fabryk produkujących posiłki instant. Czyli wystarczy dodać troszkę wody i już mamy pierwsze czy drugie danie. Posiłki te są bardzo energetyczne, znane także w Polsce jako zupki chińskie. To wszystko przyszło z Korei jako dar dla Ojca Świętego. To dwa olbrzymie kontenery, które przypłynęły tutaj, do Włoch i dziś rano o ósmej dwa tiry wjechały na Watykan, gdzie przeszły odprawę celną, a w tej chwili trwa ich rozładowywanie przy greckokatolickim kościele Mądrości Bożej. Trzeba robić to ręcznie. W rozładunku uczestniczy ok. 30 osób bezdomnych przebywających w noclegowni Ojca Świętego. Istnieje więc taka wielka solidarność między tymi, którzy są w wielkiej potrzebie, i tymi, którzy korzystają z tej dobroci serca – powiedział jałmużnik papieski.

Poinformował, że za kilka dni wszystko zostanie przeładowane na tiry ukraińskie i one wyruszą w stronę Odessy, Chersonia, wraz z innymi rzeczami, nie tylko żywnościowymi.

Transport skierujemy do tej części Ukrainy, która jest najbardziej doświadczona, do strefy największych działań wojennych. Pozostajemy cały czas w łączności z odpowiedzialnymi za rozdzielanie darów na Ukrainie. Udzielamy pomocy przez pośrednictwo siatki parafialnej i diecezjalnej. Dzięki temu jesteśmy pewni, że wszystko dotrze tam, gdzie to najbardziej potrzebne – powiedział kard. Krajewski.

Paweł Rytel-Andrianik, Krzysztof Dudek SJ/vaticannews.va / Watykan

Tags:
kard. Konrad Krajewskipapież Franciszekpomoc charytatywnaUkrainawojna
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail