Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 25/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Gdzie odbędą się następne ŚDM? Papież ogłosił miejsca następnej edycji!

Pielgrzymi z Korei Południowej na zakończeniu ŚDM w Lizbonie

Thomas COEX / AFP

Katolicka Agencja Informacyjna - 06.08.23

Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2027 roku w Seulu –stolicy Korei Południowej – zapowiedział Ojciec Święty przed modlitwą Anioł Pański w Lizbonie.

Franciszek podziękował patriarsze Lizbony, kardynałowi Manuelowi Clemente a także przedstawicielom władz za umożliwienie spotkania młodych w stolicy Portugalii. Podziękował również Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia, wolontariuszom oraz „patronom tego wydarzenia: przede wszystkim Janowi Pawłowi II, który powołał do życia Światowe Dni Młodzieży”.

Młodzi znakiem pokoju

Dziękując młodym papież zachęcił ich do utrwalenia najpiękniejszych chwil. Pozdrowił też tych, którzy nie mogli przybyć do Lizbony, ale uczestniczyli w inicjatywach organizowanych w swoich krajach przez konferencje biskupów i diecezje. „Odczuwam wielki smutek z powodu umiłowanej Ukrainy, która nadal tak bardzo cierpi. Przyjaciele pozwólcie mi, starszemu, podzielić się z wami młodymi marzeniem, które noszę w sobie: jest to marzenie o pokoju, marzenie młodych ludzi modlących się o pokój, żyjących w pokoju i budujących pokojową przyszłość” – wyznał Ojciec Święty. Zachęcił młodych, by po powrocie do domu nadal modlili się o pokój. „Jesteście znakiem pokoju dla świata, świadkami tego, jak narodowości, języki i historie mogą łączyć, a nie dzielić. Jesteście nadzieją na inny świat. Dziękuję wam za to. Idźcie naprzód!” – zachęcił Franciszek.

Następne ŚDM w Seulu!

Ojciec Święty zaprosił młodzież na spotkanie w 2025 roku w ramach Jubileuszu Młodzieży i zapowiedział, że Światowe Dni Młodzieży w 2027 r. odbędą się w stolicy Korei Południowej – Seulu.

st (KAI) / Lizbona

Tags:
młodzipapież FranciszekRzymŚwiatowe Dni Młodzieży
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail