Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 18/05/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Na Dni w Diecezji zaprosił ich… prezydent miasta! Polska młodzież w Vila Flor [zdjęcia]

Grupa młodzieży z parafii w Głogówku spędziła Dni w Diecezjach w miejscowości Vila Flor

fot. arch. Grupy ŚDM Głogówek

Redakcja - 04.08.23

Grupa polskiej młodzieży z Głogówka z diecezji opolskiej spędziła Dni w Diecezjach podczas ŚDM w Lizbonie w miejscowości Vila Flor. Zobacz zdjęcia!

Swoimi wrażeniami z uczestnictwa w Dniach w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży dzielą się Paulina Kandziora i dk. Dominik Strychacz z Głogówka.

Dk. Dominik: „Doświadczyliśmy żywotności Kościoła”

„Gdy przyjechaliśmy do Vila Flor, zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez miejscową młodzież oraz władze miasta. Niemałym zaskoczeniem było to, że przybyliśmy tam na zaproszenie władz miasta na czele z prezydentem, który spędził ten czas z nami!

Te kilka dni pozwoliło naszej grupie zrozumieć charakterystykę codziennego życia Portugalczyków w tej części kraju: klimat, uprawy, problemy i bogactwa regionu. Nie zabrakło czasu na zwiedzenie zabytków, a także m.in. plantacji brzoskwiń. 

Wspólna modlitwa dała nam możliwość spotkania żywego Boga. Doświadczyliśmy żywotności Kościoła i tego, że mamy wspólne potrzeby, radości i nadzieje. 

Uczestnicy najprawdopodobniej długo nie zapomną wieczorów spędzonych na rozmowach, śpiewaniu i dzieleniu się sobą nawzajem.”

dk. Dominik Strychacz – opiekun grupy

Polska młodzież w Vila Flor: zobacz galerię!

Paulina Kandziora: „Tworzymy «małą rodzinę»”

„Pobyt w Vila Flor był dla nas wszystkich nie tylko czasem wspaniałych przeżyć i szczerej integracji. Były to przede wszystkim dni przepełnione uczuciem tworzenia wspólnoty, można by było się nawet pokusić o stwierdzenie, że dzięki naszym wartościom tworzymy «małą rodzinę». 

Należy jednak podkreślić, że oprócz poznawania siebie nawzajem, był to czas głębszego wejścia w samego siebie, dostrzeżenia swoich radości, ale i smutków. Vila Flor jest miejscem, w którym człowiek ma poczucie bycia wolnym; jest miejscem, gdzie można było na chwilę zostawić za sobą wszystkie dręczące nas myśli i skupić się na sobie, na budowaniu wiary i przemyśleniu tego, do czego w życiu dążymy.”

Paulina Kandziora – Grupa ŚDM z Głogówka

Tags:
modlitwamłodziPortugaliaŚwiatowe Dni Młodzieżywspólnota
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail